Genç yetenekler Anatolium Ankara’daydı

05 Eylül 2012 Çarşamba

Anatolium Ankara, geçtiğimiz günlerde Türk dünyasının genç yeteneklerinden oluşan TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası’nın muhteşem konserine ev sahipliği yaptı

genc-yetenekler-anatolium-ankaradaydi

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) öncülüğünde, Türkçe konuşan üye ülkelerden sanatçıların katılımıyla kurulan TÜRKSOY Uluslararası Gençlik Oda Orkestrası, 1 Eylül’de Anatolium Ankara’da başkentlilere unutulmaz bir konser yaşattı.

Yurt içi ve yurt dışındaki pek çok festivalden ödülle dönen TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası’nın adresi New York ve Washington’dan sonra Ankara’ydı. 8 ülkeden 20 genç sanatçı ünlü şef Anvar Akbarov yönetiminde Türk dünyası bestecilerinin tanınmış eserlerini Anatolium Ankara’da seslendirdi.

Türkçe konuşan halklar dünyasının müzik potansiyelinin evrensel klasik müzik diliyle yansıtılması ve Türk klasik müzik bestelerinin daha yakından tanınmasının sağlanması amacıyla kurulan TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan, Rusya Federasyonu’na Bağlı Başkırdistan ve Tataristan Cumhuriyetleri’nden gelen genç sanatçılardan oluşuyor.

Anatolium Ankara, Türk kültürünü tanıtıcı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edecek. Bu kapsamda Türk Cumhuriyetleri ülke günleri, sergiler ve konserler önümüzdeki günlerde başkentlilerle buluşacak.  


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri