2014, Lila Kağıt için ihracat yılı oldu

22 Ocak 2015 Perşembe

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTKİB) tarafından Lila Kağıt, 2014 yılında "Kâğıt, Karton, Ambalaj ve Kırtasiye Ürünleri" kategorisinde en fazla ihracat yapan ikinci şirket ödülünü aldı

2014-lila-kagit-icin-ihracat-yili-oldu

Lila Kâğıt, bu güne kadar gerçekleştirdiği 150 milyon doları aşan ihracatı ile "Kâğıt, Karton, Ambalaj ve Kırtasiye Ürünleri" kategorisinde İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTKİB) üyeleri arasında kurulduğu yıldan bu yana hep ilk 10 firma arasında yer aldı. Her yıl sıralamadaki yerini yükselten ve bir önceki yıl üçüncülük ödülünü alan Lila Kâğıt, 2014 yılında da İTKİB tarafından düzenlenen yılın en başarılı ihracatçıları arasında kendi sektöründe ikincilik ödülüne layık görüldü.

İhracatta giderek artan başarı grafiğiyle ilgili konuşan Lila Kâğıt Genel Müdürü Alp Öğücü, “Kurulduğumuz yıldan bu yana İTKİB’in en fazla ihracat yapan firmalar listesinde üst sıralarda yer alıyoruz. Bu yıl ihracat rakamlarımızı en üst seviyeye taşıyarak ikinciliğe yükseldik, hedefimiz ihracatta lider olmak. Ülkemizi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil ettiğimiz için son derece gururluyuz ve bu yıl aldığımız ikincilik ödülü bizi çok mutlu etti. 2014 yılı Lila Kâğıt olarak çok başarılı geçirdiğimiz bir yıl oldu. 2013 ile kıyasladığımızda 2014 yılında bobin ve hızlı tüketim ürünlerimizle toplamda yüzde 35 büyüme sağladık. 2015 yılında da ciromuzu yüzde 30 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

İç pazarda da hedef liderlik
Firma olarak, 100 bin metrekare alanda üretim yaptıklarına değinen Öğücü, yılda 150 bin ton kağıt üretim kapasitesine sahip olduklarını belirtti.  Sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinde tek kampüs altındaki en büyük kağıt üretim tesisine sahip olduklarını belirten Öğücü, “Son teknolojiyle ürettiğimiz yenilikçi, kaliteli ve iddialı ürünlerimizle Türkiye temizlik kağıdı pazarında lider olmayı hedefliyoruz” dedi.

Dış pazarda, müşteri sayılarını, cirolarını ve işbirliği içinde oldukları ülke sayısını artırdıklarının altını çizen Öğücü, “2014’te çalıştığımız ülkelere Kongo’yu da ekleyerek 48’inci ülkeye satışımızı gerçekleştirdik. 100 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdik. İthalattan fazla ihracat gerçekleştiren sektördeki tek firma olduk. 2014 yılında kapasite kullanımımızı artırma yönünde mevcut tesislerimize ilave olarak 20 milyon TL civarında bir yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların da katkısıyla firmamıza 60 kişi daha katıldı. Şirketimizin bugünkü durumuna baktığımda bu kesinlikle bir tesadüf değil hepsi hedeflediğimiz şekilde gerçekleşiyor” şeklinde konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri