Lila Kağıt ihracatta sınırları zorluyor!

08 Ağustos 2017 Salı

Dünya standartlarında temizlik kâğıdı üreten Lila Kâğıt, Afganistan ve Arnavutluk’tan sonra Litvanya ve Şeyseller’e de ihracat yapmaya başlayarak ürünlerini ulaştırdığı ülke sayısını 63’ye çıkardı. Sektörünün ihracat şampiyonu olan Lila Kâğıt, global açılımını gelecek dönemde de sürdürmeyi planlıyor

lila-kagit-ihracatta-sinirlari-zorluyor

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Lila Kâğıt, küresel arenada gelişimine devam ediyor. İhracat yaptığı ülkeler arasına son olarak Litvanya ve Şeyseller Cumhuriyeti’ni de ekleyen marka, ihracatta sınırları zorlamaya ve dünyanın dört bir yanına ürünleri ile ulaşmaya devam edecek.

 

Lila Kâğıt Genel Müdürü Alp Öğücü: “Türkiye temizlik kağıtları sektöründe çok genç bir marka olmamıza rağmen kısa zamanda ilk 3 kurum arasına girmeyi başardık. Türkiye’deki başarımızı uluslararası pazarlara da yansıtmak istedik ve bugün kendi alanımızda ihracatta önemli başarılara imza atıyor, ülkemizde ürettiğimiz ürünlerimizi dünyanın farklı noktalarına ulaştırıyoruz. Sektöründe ithalatında daha fazla ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan bir firma olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Amacımız, henüz keşfetmediğimiz yeni pazarlardaki tüketicilerimize ulaşmak. Bizi en çok heyecanlandıran konu da tam olarak bu; yeni pazarlarda, yeni müşterilerin geri bildirimlerini almak ve daha inovatif ürünleri birlikte keşfetmek. Doğu Afrika’nın incisi, doğa harikası Şeyseller Cumhuriyeti’ne ve tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Litvanya’ya ürünlerimizi ihraç etmek bizim için büyük bir gurur” ifadelerini kullandı.

 

Öğücü ihracat yaptıkları ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, İsrail, Filistin, Irak, Tunus, Fas, KKTC ve Türki Cumhuriyetler’in ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak şöyle konuştu: “İhracat yaptığımız ülkeler arasına Litvanya ve Şeyseller Cumhuriyeti’ni de ekleyerek 63 ülkeye ulaştık. 2017 yılı sonuna kadar ihracatımızı yüzde 100 artırmayı ve 2023 yılında ise Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer almayı arzu ediyoruz.”

 

Lila Kâğıt, yakın dönem planları kapsamında, global pazardaki hedeflerine ulaşmak için yeni stratejiler geliştirmeye devam ediyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri