Marketlere ‘tuhafiye’ ürünleriyle girecek

03 Haziran 2014 Salı

Yenibosna, Merter ve Çorlu’daki üç fabrikasında tüm sanayi sektörleri için dar dokuma, etiket ve kurdele üreten Öz-El Grubu, marketlere ‘tuhafiye’ ürünleriyle girmeye hazırlanıyor. Firma, bu yeni girişimle 2016’da 100 milyon lirayı aşan bir ciro yakalamayı planlıyor

marketlere-tuhafiye-urunleriyle-girecek

Kurdele, etiket ve dar dokuma üreten 3 fabrikada yaklaşık 40 milyon dolar cirosu olan Öz-El Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kahraman Öztürk, marketlerde ‘tuhafiye’ ürünleri satışı için çok güçlü bir ürün gamı oluşturdu. Tuhafiyeye odaklanmasının Paris’te açtığı ‘tuhafiyeci’ sayesinde olduğunu söyleyen Öztürk, bu yeni girişimle 2016’da 100 milyon lirayı aşan bir ciro yakalayacaklarını belirtiyor.

3 fabrikası, 40 milyon dolar cirosu, 300 civarında çalışanı olan firma, 23 ülkeye ihracat yapıyor. Ayda 17 milyon metre saten kurdele üreten fabrika Çorlu’da, etiket fabrikası ise Merter’de bulunuyor.

Paris’te 21 yıldır tuhafiyecilere toptan malzeme veren bir şirketleri olduğunu ve bir süre önce son tüketiciye de satış yapmaya başladıklarını anlatan Öztürk, “Gördük ki işin bu tarafında çok büyük potansiyel var. Bunun üzerine Türkiye’de de tuhafiyecilere dönük zengin bir ürün gamı oluşturduk. Şimdi market zincirlerine tuhafiye mazmeleri vermeye başlıyoruz. Marketlerde stantlar konulacak. 3 bin çeşit ürünümüz var. Bundan eleme yapacaklar ve 200-300 kalem satılacak stantlar kurulacak. 2016’da 100 milyon lira ciro hedefliyoruz” dedi.

Sadi Özdemir’in Hürriyet gazetesinde yer alan 3 Haziran 2014 tarihli haberinden alıntı yapılmıştır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri