Ontex Silivri’de fabrika açtı

12 Eylül 2013 Perşembe

Ontex Türkiye’nin 60 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen Silivri Selimpaşa’daki fabrika açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan gerçekleştirdi

ontex-silivride-fabrika-acti

Hijyenik ürünler üreticisi Ontex, Türkiye’deki yatırımlarına hız verdi. 2000 yılında Canbebe, Canped ve Canlady’i bünyesinde bulunduran Astel Kağıtçılık’ı satın alarak Türkiye pazarına giren Ontex, yeni fabrikasıyla hem Türkiye’de hem de Ortadoğu ve Afrika pazarında gücünü artırmayı hedefliyor.

Ontex’in fabrika açılışı nedeniyle Türkiye’ye gelen Ontex CEO’su Charles Bouaziz, Ontex olarak Türkiye’ye ve potansiyeline çok inandıklarını söyledi. Ontex Türkiye’nin 13 yılda çok önemli adımlar attığını, hem şirketi hem de markaları sürekli büyüttüklerini ifade eden Bouaziz, sözlerini şöyle sürdürdü, “Ontex dünyanın sayılı hijyenik ürün üreticilerinden biri. Ancak biz her ülkeye yatırım yapan bir şirket değiliz. Türkiye faaliyet gösterdiğimiz ülkeler içinde fabrikamızın bulunduğu nadir ülkelerden biri. Çünkü Türkiye’ye güveniyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz aylarda Türkiye’yi Ortadoğu ve Afrika’nın merkezi olarak konumlandırdık. Bu bölgelerdeki tüm operasyonlar Türkiye’deki ekibimiz tarafından yönetiliyor.”

Türkiye’deki yeni fabrika yatırımı ile çok daha hızlı ve güçlü adımlar atmayı hedeflediklerini belirten Charles Bouaziz,  Ontex’in cirosunda, Türkiye ve sorumlu olduğu ME&A bölgesinin payının sürekli arttığını belirtti.2012 yılını 160 milyon Euro’luk ciro ile kapattıklarını hatırlatan Bouaziz, “Türkiye gelişime ve yeniliklere çok açık bir ülke. Markalarımıza yaptığımız yatırımların da geri dönüşünü çok hızlı bir şekilde alıyoruz. Canbebe pazardaki gücünü sürekli artırıyor. Canbebe ComfortDry ürünümüzün rölansmanı sonrasında marka bilinirliğimizin artması ve yeni bir hedef kitleye ulaşmamızın bu büyümedeki payı çok yüksek. Yetişkin hasta bezi pazarında ise Canped markamızla Türkiye’de açık ara lider durumdayız. Bu global stratejilerimizle de çok paralel. Ontex olarak tüm dünyada yetişkin hasta bezi pazarında yaptığımız satın almalarla gücümüzü artırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Ontex ME&A Genel Müdürü Özgür Akyıldız, yeni fabrikalarının 22 bin metrekarelik arsa üzerine toplam 33 bin metrekare kapalı alandan oluştuğunu söyledi. Ontex’in yeni fabrikasının toplam yatırım tutarının 60 milyon TL olduğunu ve inşaatın 10 ay gibi rekor bir sürede tamamlandığını ifade eden Akyıldız, söz konusu yatırım tutarının 18 milyon TL’sinin bina, 42 milyon TL’sinin ise makine, teçhizat ve teknoloji yatırımlarından kaynaklandığını vurguladı.

Özgür Akyıldız, “Fabrikamız üretim miktarı açısından Ontex’in tüm dünyadaki fabrikaları arasında üçüncü sırada yer alıyor. Bizi diğer Ontex fabrikalarından ayıran en önemli özelliğimiz ise kendi markamız Canbebe markası için üretim yapıyor olmamızdır. Diğer Ontex fabrikaları bu düzeyde büyük bir markaya sahip olmadıkları için ağırlıklı olarak privatelabel ürün üretiyor” dedi.

Ontex ME&A olarak şu anda Pakistan’daki fabrikanın kurulumu konusunda yoğun bir çalışma yaptıklarını ifade eden Özgür Akyıldız, Cezayir’deki fabrikalarının kapasitesini de kısa süre önce iki katına çıkardıklarını söyledi. Satışlardaki büyümeye bağlı olarak sorumlu oldukları ülkelerde yeni yatırımlar yapacaklarını söyledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri