P&G Türkiye’nin yönetim koltuğuna yeni isim

13 Şubat 2013 Çarşamba

2004’ten bu yana P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Saffet Karpat, görevini uzun yıllardır P&G’de üst düzey yöneticilik yapan Tankut Turnaoğlu’na devretmeye hazırlanıyor. Halen P&G Singapur ofisinde Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tankut Turnaoğlu, yeni görevine Mart sonunda başlayacak

pg-turkiyenin-yonetim-koltuguna-yeni-isim

1983 yılında P&G’nin İsviçre ofisinde Finansal Analist olarak işe başlayan ve 2004 yılında P&G Türkiye operasyonunun ilk Türk Yönetim Kurulu Başkanı olarak çok sayıda başarılı operasyona imza atan Saffet Karpat, Mart sonunda koltuğunu yine Türk bir yöneticiye bırakıyor.

Saffet Karpat önderliğinde başarı çıtasını yukarı taşıyan P&G Türkiye 2006’dan bu yana Olay, Head&Shoulders, Gillette Fusion ve Fairy gibi milyar dolarlık markaları Türkiye’de tüketicilerin hizmetine sundu. Yine Karpat döneminde lider yetiştirme misyonunda önemli adımlar atan P&G Türkiye’de son yıllarda Türk yönetici sayısı artış gösterirken, yurtdışına Türk yönetici ihracatında da önemli rakamlara ulaşıldı. Bugün P&G’nin yurt dışındaki ofislerinde 100’e yakın üst düzey Türk yönetici çalışıyor.

P&G’nin yurt dışı ofislerinde başarılı işlere imza atmış isimlerden biri de P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunu devralmaya hazırlanan Tankut Turnaoğlu. Türkiye’de ve yurt dışında kilit görevler üstlenen Turnaoğlu, 1991’de Eczacıbaşı - Procter & Gamble ortaklığında Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 1995-1998 yılları arasında P&G Türkiye’de Marka Müdürlüğü görevini yürüttü. 1998’de Özbekistan’a Orta Asya Kategori Müdürü olarak atandı. 2000 yılında Kazakistan’da Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu Ülke Müdürü olarak göreve başladı. 2002’de Türkiye’ye atanıp Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu Kumaş Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü olarak Brüksel’e atandı. Turnaoğlu 2010’dan bu yana Singapur’da Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Turnaoğlu’nun, Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Pazarlama bölümünden de yüksek lisans derecesi bulunuyor. Tankut Turnaoğlu, evli ve üç çocuğu var. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri