P&G'den Mahalle Afet Gönüllüleri'ne destek

31 Aralık 2010 Cuma

Mahalle Afet Destek Merkezi oluşumuna destek veren ilk özel şirket olan P&G Türkiye, felaket durumunda ilk müdahale için gerekli eğitimleri tamamlayan mahalle gönüllülerine sertifikalarını özel bir törenle verdi

pgden-mahalle-afet-gonullulerine-destek

Gebze’ye Mahalle Afet Destek Merkezi kuran P&G Türkiye, gönüllülere de deprem, sel gibi felaketlerde rol üstlenebilecek özel bir eğitim verdi. Yaklaşık 36 hafta boyunca devam eden eğitimler sonucunda 100’e yakın gönüllü katılımcıya sertifikaları törenle dağıtıldı. P&G - Mahalle Afet Gönüllüleri işbirliği ile düzenlenen eğitimlerde gönüllüler, afetlere hazırlık ve afet zararlarının azaltılması alanında bilgilendirildi. Ayrıca olası afetlerde ilk müdahale konusunda da eğitilen gönüllü ekibi 5 ana konuda eğitim aldı.

‘Afete Hazırlık, Afet Psikolojisi, Temel Arama Kurtarma, Temel Yangın Söndürme ve Temel İlkyardım’ konularını içeren 36 saatlik programı başarıyla tamamlayan gönüllüler ‘Mahalle Afet Gönüllüsü’ olmaya hak kazandı. Mahalle gönüllülerine sertifikaları Gebze Osman Hamdi Bey Sahnesi’nde düzenlenen törenle verildi. Törene; P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, MAG Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Kirişçi, Kocaeli Afet ve Acil Durum İl Müdürü Osman Metin Saroğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Kaymakamı Sayın Salih Karabulut ve Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Günşi katıldı.

P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, şirket olarak insana yatırımın önemine değindi. Türkiye gibi afetlere açık bir ülkede herkesin afet yönetimine ilişkin bilgisi olması gerektiğini kaydeden Karpat, “P&G olarak afet yönetimi konusunda üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle önce Mahalle Afet Gönüllüleri ile işbirliği yaptık. Bu işbirliği ile gönüllü 100 mahallelinin eğitim almasına olanak tanıdık. Ve bir de Gebze’de olası bir afet durumunda her türlü destek sağlayacak ‘Mahalle Afet Destek Merkezi’ni kurduk” dedi. 

Yürütülen çalışmalarla bugün ve gelecek için attıkları sürdürülebilir adımlara bir yenisini daha eklediklerini ifade eden Karpat, Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen projede konuya duyarlı yaklaşan ilk şirket olmanın gururunu yaşadıklarını da söyledi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri