Gıda perakende sektörü A’dan Z’ye bu kongrede

16 Eylül 2014 Salı

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), “Ortak Gelişim - Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliliği” başlıklı Kongresinin ilkini 18 Eylül günü Hilton Convention Center’da düzenliyor

gida-perakende-sektoru-adan-zye-bu-kongrede

Her yıl geleneksel olarak Eylül ayında düzenlenmesi planlanan “Ortak Gelişim - Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliliği” kongresi 18 Eylül Perşembe günü Hilton Covention Center’da gerçekleşecek. İmalatçısı, tedarikçisi ve perakendecisi ile sektörün tüm aktörlerini bir araya getirecek olan bu kongrede, sektör içi diyaloglar bütün unsurları ile ele alınacak. 3K (Kazan-Kazan-Kazan) anlayışı ile gerçekleşecek olan kongre, gıda sektöründe bir dönüm noktası niteliğinde olacak.

Kongrede, sürdürülebilir bir gelecek ve değer yaratmak için perakendeci ve imalatçıların yapabileceği işbirlikleri, en son tüketici eğilimleri, gıda perakende sektöründeki mobil ve sosyal medya uygulamaları ve sektörün geleceği konuşulacak. Sektörün tüm gündemini kapsayan oturumlarda perakendeciler ve tedarikçiler ilk defa bir kongre çatısı altında bir araya gelecek.

GPD’nin ev sahipliğinde yapılacak olan Ortak Gelişim Kongresi ile ilgili olarak GPD Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, “Hepimiz biliyoruz ki, bir yıl önce yaptıklarımız ertesi yıl geçerli olmuyor. Tüketici her yıl bir öncekinden daha da etkili hale geliyor ve bizlere yön veriyor. Bizlerin de sanayiciler, perakendeciler ve tedarikçiler olarak, kendi içimizde yaratacağımız yeni diyalog ve iletişim yöntemleri ile onların taleplerine birebir uyan ürün ve hizmetler geliştirmemiz ve bunları da yenilememiz gerekiyor. İşte, tüm aktörlerin ( sanayici, perakendeci ve tüketicinin) kazanmasını, 3K (Kazan-Kazana-Kazan)’nın hayat bulmasını, işlemesini sağlayacak bu yöntemleri bulmanın yolu 18 Eylül GPD Ortak Gelişim Kongresi 1’den geçecek” dedi.

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), 2014 yılını 3K (Kazan-Kazan-Kazan) anlayışının gerçekleştirilmesi yönündeki çalışmaların başlatıldığı Diyalog Yılı olarak projelendirdi. Dernek, 77 milyonluk ülke nüfusunun gıda ve hızlı tüketim ihtiyaçlarını karşılayan sanayici, tedarikçi ve perakendeciler arasında kurulacak sağlam bir diyaloğun taşıdığı kritik önemi vurgulayarak, özellikle 21. yüzyılda sürdürülebilirlik ve verimlilik anlayışının öne çıktığına dikkat çekerek bu projeyi başlattı.

GPD’nin düzenlemekte olduğu bu Kongre, yine Başkan Özdemir’in deyişiyle “bu kavrayış ve anlayışın somut adımı olacaktır.” Özdemir, Kongre’nin katılımcılara sağlayacağı yararı da şu şekilde özetledi, “Bugüne kadar sadece başlık olarak kullandığımız verimlilik, sürdürülebilirlik, birbirimizin deneyimlerinden öğrenme, ortak çözüm geliştirme gibi kavramların örnekleri ile ele alınacağı bu Kongre’den tüm katılımcılar, ilk kazanımlarını elde etmiş olarak ayrılacaklardır. Bu Kongre, aynı zamanda, müşterilerimiz için ortaya koyduğumuz ve sürekli artan değerin de daha doğru ve güçlü biçimde kavranmasına yol açacaktır.”

Bu yıl ilki 18 Eylül’de düzenlenecek olan “GPD Ortak gelişim Kongresi”nin ana sponsorları arasında CocaCola, Pepsi Cola, P&G, Unilever ve Ülker yer alıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri