Anneler istedi Orvital üretti

21 Ocak 2015 Çarşamba

Orvital Organik Gıda’nın zincir mağazalarda yaptığı tüketici araştırması Orvital’e yeni bir ürün daha ürettirdi. Türkiye’nin ilk organik tavuk üreticisi olan Orvital, çalışan annelerin yönlendirmesiyle organik tavuk ve kırmızı et ile organik sebze suyu üretti

anneler-istedi-orvital-uretti

Türk organik markası Orvital Organik Gıda, ihracata hazırlanırken bir yandan da iç pazar için yeni ürünler üretmeye devam ediyor. Cam kavanozda pazara sunulan Orvital organik tavuk, et ve sebze sularını Migros ve Macrocenterlar’da bulmak mümkün. Kemikli organik et (tavuk/dana), organik sebze ve sadece organik baharattan oluşan cam şişedeki yeni ürünler hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermiyor. Organik kırmızı et ve tavuk eti sularında da brokoli pırasa kereviz soğan sarımsak ve havuç bulunuyor.

Zincir mağazalarda yapılan ankete göre; organik tavuk alanların yüzde 80’inin kadınlar, bu grubun yüzde 72’sinin ise çalışanlardan oluştuğu ortaya çıktı.  Çalışan annelerin organik tavuk alma nedeni ise annelerinden gelen alışkanlıkla suyuna çorba ve pilav yapmaları.

Gelenek devam ediyor
Organik et ve tavuk satın alan kesimin yüzde 72’sini çalışan anneler oluşturuyor. Çalışan anneler en çok Cumartesi günleri en sık da organik tavuk ürünleri satın alıyor. Satın alma nedenleri arasında; organik tavuğun güvenilir olması ilk sırada yer alırken ikinci sırada lezzet geliyor. Çalışan anneler organik tavuğu daha çok bütün olarak alıyor ve suyuna çorba ve pilav yapıyor.

Sağlığa uygun şekilde şişelendi
Besin değeri yüksek bu yeni ürün grubu Orvital’in organik pahalıdır algısını kırma yönündeki somut adımlarından da bir diğeri. Organik bakliyatta aracıları kaldırarak ürünleri tarladan sofralarımıza taşıyan Orvital, bu sefer 500 mililitrelik cam şişeye sığdırdığı sağlığı 10-12 TL gibi erişilebilir bir fiyat aralığında piyasaya sunarak organik dünyasında bir ilke daha imza attı.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri