Arbella’nın ödüllü eserleri sanatseverlerle buluştu

16 Nisan 2014 Çarşamba

Arbella Makarna’nın düzenlediği 3’üncü Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler 12 - 20 Nisan günleri arasında Konya Sille Sanat Sarayı’nda sanatseverler ile buluşuyor

arbellanin-odullu-eserleri-sanatseverlerle-bulustu

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen uluslararası yarışmaya ‘Çocuk ve Makarna’, ‘Sevgi’ ve ‘Serbest’ kategorilerinde 47 farklı ülkeden 920 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı katıldı. 6 bin 101 fotoğrafın gönderildiği yarışmada birbirinden özel fotoğraflar jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Güzel baktıkça güzelleşen dünyamızı kendi bakışıyla fotoğraf karelerinde yansıtmak isteyen herkesi evrensel alanda buluşturmayı ve duyguların sanat yolu ile aktarılmasının gücünü desteklemeyi hedefleyen Arbella Makarna Uluslararası fotoğraf yarışması; FIAP, UPI ve TFSF gibi üç büyük, ciddi ve referans kabul edilen kuruluşun onayı ile düzenlendi. 1 Ağustos 2013 tarihinde başlayan yarışma 10 Aralık 2013 tarihinde sona erdi. Yarışmada dereceye giren eserler 12 - 20 Nisan günleri arasında Sille Sanat Sarayı’nda görülebilecek.

Çocuk, makarna ve sevgi evrensel alanda ölümsüzleşti
Çocukların evrensel lezzeti makarna ile bir dünya turuna çıkarak fotoğrafa olan ilginin artmasını ve duyguların sanat yolu ile aktarılmasının gücünü desteklemeyi hedefleyen Arbella Makarna belirlediği üç farklı kategoriyle fotoğraf sanatçılarını buluşturdu. Farklı dillerde söylenip farklı biçimlerde gösterilse de dili, dini, ırkı ve kültürü olmayan gönül dili sevgi bazen bakışlarla, bazen sarıp sarmalayarak fotoğraf sanatçılarının vizöründen topluma taşındı.

12 Nisan’da Sille Sanat Sarayı’nda düzenlenen ve 20 Nisan’a kadar açık kalacak olan sergi açılışında bir araya gelen Konyalı sanatseverler, yarışmanın içeriğinden ve uluslararası boyutta olmasından duydukları mutluluğu dile getirdi. Ödül töreninde konuşma yapan Arbella Makarna Genel Müdürü Abdulkadir Külahçıoğlu, “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz uluslararası yarışmaya ilgi hepimizi sevindirdi. Her sene katılımcı sayısı artarken ülke çeşitliliği de artıyor. Bu da yapılan işin kalitesinin göstergesi. Her sene farklı konular seçerek sanatçılarımızı yeni kareler ve farklı perspektiflere yönlendiriyoruz. Gönderilen eserler gerek kalitesi gerek se verilen emek açısından birbirinden değerliydi. Jüri üyelerinin seçimde zorlandığı çok özel resimler fotoğraf karelerinde ölümsüzleşti. Birbirinden değerli jüri üyelerimize, katılımcı sanatçılarımıza, destek verenlere sonsuz teşekkür ederiz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri