Banvit’in net karı 25 milyon TL

18 Ağustos 2014 Pazartesi

2014 yılı ikinci çeyreğinde net satışlarını 962 milyon TL’ye ulaştıran Banvit, net dönem kârını 25 milyon TL, ihracatını ise 44 milyon dolar olarak açıkladı

banvitin-net-kari-25-milyon-tl

Banvit AŞ 2014 yılı 2’nci çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre Banvit net satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artırarak 962 milyon TL’ye ulaştırdı. Banvit’in net dönem kârı 25 milyon TL, ihracatı ise 44 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu dönemde Banvit’in yaptığı yatırımların tutarı da 24 milyon TL oldu.

Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener yaptığı açıklamada, 2014 yıl sonunda Banvit’in konsolide net cirosunu 2 milyar TL’ye, vergi öncesi kârını ise 60 milyon TL’ye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Görener, “Piyasalar normal seyrinde devam ettiği takdirde bu yılı kârlılıkla kapatıp, yurt içi ve yurt dışındaki yatırımlarımıza tüm hızıyla devam etmeyi hedefliyoruz. Şu an Romanya ve Elazığ’daki yatırımlarımıza ağırlık verdik, piliç eti ve yem üretimi yanında, Elazığ’da silo yatırımları için de çalışmalara başladık” dedi.

Bu yılki yatırım hedeflerini 50 milyon TL olarak bütçelediklerini belirten Görener, “Yıl sonunda ihracat hacmimizi 95 milyon dolara ulaştırmayı hedefliyoruz. İhracat gelirlerimizin önümüzdeki dönemlerde Elazığ ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yatırımlarımızla birlikte daha da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri