ÇAYKUR buhar alımı gerçekleştirecek

14 Ocak 2014 Salı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), 61 bin 500 ton su buharı satın alacak

caykur-buhar-alimi-gerceklestirecek

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) bünyesindeki fabrikalar, buhar ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ihaleye çıkmaya devam ediyor. Son olarak Musadağı işletmesi, 2014-2016 yılları arasında ihtiyaç duyulan 61 bin 500 ton su buharı alımı için ihale açtı. 23 Ocak 2014 tarihine kadar başvuru yapılabilecek ihalede, teklif edilen miktarın yüzde 3'ü kadar geçici teminat, sözleşme imzalanması halinde ise yüzde 6 oranında kesin teminat alınacak.

dunya.com'a bilgi veren ÇAYKUR yetkilileri, çay üretiminin çeşitli aşamalarında kullanılmak üzere su buharı ihtiyacı olduğunu belirtirken, bugüne kadar kömürden elde edilen buharın, yeni sistemle birlikte işletme bünyesinde kurulacak su buharı tesislerinde elde edileceğini bildirdiler.

Buna göre ihaleyi kazanan şirket, ilgili tesisi çay fabrikasının yanında kuracak ve 2016 yılı sonuna kadar üreteceği su buharından toplam 61 bin 500 tonu ÇAYKUR’a verecek.

ÇAYKUR daha önce, Kalecik, Ambarlık, Hopa ve Ulucami Fabrikalarının su buharı ihtiyacını karşılamak amacıyla da ihale açmıştı.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri