Coca Cola, Doğadan İle Siyah Çay Pazarında

12 Şubat 2008 Salı

Doğadanın, Coca-Cola şirketi bünyesine katılması ve siyah çay segmentinde de üretim yapacağının kamuoyuna duyurulduğu toplantıda, Doğadan siyah çay stratejisinin, tarladan bardağa kaliteyi ele alarak dünya standartlarında üstün kaliteli Türk çayı üretmek olduğu vurgulandı.

coca-cola-dogadan-ile-siyah-cay-pazarinda
Dünyanın en büyük alkolsüz içecek markası Coca Cola, Doğadan ile siyah çay pazarına da el attı Coca Cola, çay sektörüne değer katacakCoca-Cola Avrasya Grubu Başkanı Ahmet C. Bozer, toplantıda yaptığı konuşmada Doğadanın, alım sürecinde yapılan incelemelerde, Coca Cola ile sinerji yaratabileceğini ve bu anlamda kendilerine değer katan bir şirket olduğunu belirterek, Doğadanın bünyemize katılmasıyla birlikte çay sektörüne çok değer katacağımızı düşünüyorum. Bu anlamda ürün, ambalaj ve tedarik zincirinin adan zye yürütülmesinde birçok ilke imza attık şeklinde konuştu. Bozer, yatırımla ilgili olarak, Karadenizdeki fabrikanın yanı sıra Doğadanın Ankara-Akyurttaki fabrikasının genişlemesine yönelik yatırımları olduğunu vurguladı. Türkiye, çayda dünyanın en büyük 2nci pazarıDoğadan Genel Müdürü Cem Pasinli, siyah çay pazarına girmelerinin, son 3 yılda yaptıkları detaylı çalışmalarla, özellikle Türk insanının çaydan beklentisini iyi anlayıp dünya standartlarında Türk çayı üreterek gerçekleştiğini ifade ederken başlangıçta siyah çay için 40 milyon dolarlık ek yatırım gerçekleştirdiklerini bildirdi. Türkiyenin, Hindistandan sonra dünyanın en büyük 2nci piyasası olduğunu ifade eden Pasinli, 200 bin tonluk tüketim ile dünya çay tüketiminin yüzde 6sının Türkiyede gerçekleştiğini belirtti. Bununla birlikte dünyanın en büyük 5inci çay üreticisinin Türkiye olduğuna değinen Pasinli, Doğadan olarak dünya standartlarında üstün kaliteli çay üretiyoruz. Siyah çaydaki hedefimiz, öncelikle Türkiye pazarı ve cirodan çok tüketici odaklı şeklinde konuştu. Doğadanla Çayda İkinci HayatDoğadanın Çayda İkinci Hayat adında, Karadeniz Bölgesinde, önde gelen çay üreticisi Okumuş Gıda ile birlikte bir proje yürüttüğünü belirten Pasinli, bu projenin Türk çayında kalite artırmaya yönelik olduğunu ve kaliteli üretim konusunda eğitilen üreticilerle imzalanan sözleşme uyarınca usulüne göre toplanan kaliteli çay üretimi karşılandığında taban fiyat üzerinde teşvik verildiğini açıkladı. Doğadan Genel Koordinatörü Serhan Bahçelioğlu da istihdamın yüzde 30 oranında artırıldığını belirterek, Kalite anlayışımızı, rakiplerimizden çok daha önce harekete geçirdik. 2007 yılında da Coca Cola bünyesine girerek başarı ve kalitemizi taçlandırdık dedi.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri