Coca-Cola’nın Afrika pazarı da bir Türk’e emanet

17 Aralık 2014 Çarşamba

Anadolu Efes bira ve meşrubat operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hüseyin Akın, 1 Mart 2015 itibariyle Coca-Cola Beverages Africa’nın CEO’luk görevini yürütecek

coca-colanin-afrika-pazari-da-bir-turke-emanet

SABMiller plc, The Coca-Cola Company, Gutsche Family Investments ortaklığında kurulan Coca-Cola Beverages Africa’ya CEO olarak atanan Hüseyin Akın, Doğu ve Güney Afrika’da hızlı büyümekte olan 12 ülkeyi kapsayan ve Afrika’daki Coca-Cola içecek hacminin yüzde 40’ını oluşturan yeni bir şişeleme operasyonunu yönetecek.

1989 yılından bu yana The Coca-Cola Company ve Coca-Cola İçecek (CCİ) bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Hüseyin Akın, Coca-Cola sisteminde Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü, CCİ Ticari Direktörlüğü gibi farklı görevlerde bulundu. 2006-2010 yılları arasında CCİ Türkiye Bölge Başkanlığı görevini üstlenen Akın, 2010 yılından 2014 yılının Mart ayına kadar               CCİ Uluslararası Operasyonlar Başkanlığı görevini yürüttü. 1 Mart 2014’te İçecek Grubu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Princeton Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi’nden mezun olan Akın, Chicago Üniversitesi’nden Pazarlama, Finans ve Uluslararası Ticaret dallarında MBA derecesine sahip.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri