Doğanay’dan Adana’ya yeni yatırım

14 Mayıs 2013 Salı

Yılda 350 milyon litre üretim yapan Doğanay Gıda, yeni yatırımları ile Türkiye ekonomisine katkısını sürdürüyor. Doğanay Şalgam, Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağı olduğu yeni fabrikasıyla kapalı üretim alanını 56 bin metrekareye çıkaracak

doganaydan-adanaya-yeni-yatirim

Çağımızın gerektirdiği tempolu yaşamla birlikte artan gelir düzeyi ve eğitim seviyesi, güvenli gıda tüketiminin ve sağlıklı ürünlere yönelmenin önemini de artırdı. Tüketiciler başta tarımsal ürünler olmak üzere, satın aldıkları tüm gıda ürünlerinde gıda güvenliği kriterlerini ve içeriğinde katkı maddesi, renklendirici, koruyucu madde olmayan ürünleri talep eder hale geldi. Gıda güvenliği konusunu üretiminde başlıca kıstas olarak belirleyen Doğanay Gıda, insan sağlığı ve doğaya saygılı misyonunu, dürüst ve ilkeli çalışma sistemiyle birleştirdi. Şalgam suyunun yanında çeşitli sosların üretimini de gerçekleştiren Doğanay, özellikle yeni yatırımıyla birlikte son zamanlarda daralan asitli ve gazlı içecek pazarına alternatif olacak insan sağlığına son derece faydalı niş ürünler üretmeye başlayacak.

“Yeni ürünler yeni fabrikada üretilecek”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Doğanay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Doğanay, “Adana Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde bin 300 metrekare alanda başladığımız şalgam suyu üretiminde bugün Türkiye pazarının yüzde 95’ine sahip olduk. Yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyoruz. Bugünlerde yine Adana OSB’de kurmakta olduğumuz fabrikamız ile bu alanı 56 bin metrekareye çıkarıyoruz. İlki gibi en son teknolojiye sahip makine ve araçlarla birlikte kurmakta olduğumuz ikinci fabrikamızın gurur ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Doğanay, sözlerine şöyle devam etti: İlk fabrikamızda tamamen şalgam suyuna odaklanıp yeni fabrikamızda inovatif ürünlerimizi üreteceğiz. Bu sayede şalgam suyu üretimimizi ve ihracat yaptığımız ülke sayısını artıracağız. Antioksidan olması, soğuk algınlığına iyi gelmesi, mide ve hazım sorunlarına iyi gelmesi gibi sağlığa sayısız faydası olan şalgam, ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Ayrıca içecek sektöründe olay yaratacak, asitli ve gazlı içecek pazarına alternatif olacak farklı ve yeni ürünlerimizi de yeni fabrikamızda üreteceğiz. Doğanay olarak biz bu topraklardan kazandıklarımızı yine bu topraklara yatırarak, inanç, azim ve heyecanla yolumuza devam ediyoruz.”



Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri