Emsy Gıda, hem yurt içinde hem de dışında büyüyecek

25 Nisan 2013 Perşembe

Gıda sektöründe faaliyet gösteren Emsy Gıda, tüketici beklenti ve beğenilerine göre yaptığı üretim, ithalat ve ihracatla piyasanın nabzını tutuyor. Çeşitli gıda ürünlerinin pazarlamasını gerçekleştiren firma, 2010 yılında şalgam pazarına da giriş yaptı. Günseven Şalgam markasıyla raflarda yer aldıklarını söyleyen Emsy Gıda Genel Müdürü Murat Okçu, “Emsy Gıda, ithalat ve ihracat yapan çok yönlü bir firma. Şalgam pazarına da yeni bir soluk getirdik” şeklinde konuştu

emsy-gida-hem-yurt-icinde-hem-de-disinda-buyuyecek

Uğur TATLI

20 yıl önce aile şirketi olarak kurulan ve gıda üzerine ihtisaslaşmış Emsy Gıda, 2010 yılında Günseven markasıyla şalgam pazarına giriş yaptı. Şalgam sektörüne girmenizi tetikleyen unsurları öğrenebilir miyiz?
Kuruluşumuzdan 3 yıl sonra şalgam suyu ile tanıştık. 1996’dan 2004 yılına kadar şalgam suyu kanalında dağıtım ve pazarlama konumunda yer aldık. İhracat ağırlıklı çalışmalarımız nedeniyle şalgam suyu satışlarına bir süre ara verdikten sonra 2010 yılında Günseven Şalgam ile şalgam sektörüne geri döndük.

Günseven Şalgam’ın 3 yıl içerisindeki gelişimini okuyucularımızla paylaşır mısınız?
Emsy Gıda’nın ilk yıllarında satışını gerçekleştirdiği şalgamı kendi markamızla tüketiciyle buluşturarak şalgam pazarına yeni bir soluk getirdik. Günseven Şalgam’ı Türkiye’nin dört bir tarafına ve yurt dışına ulaştırıyoruz.

Üretim tesisleriniz ve kapasiteniz hakkında neler söylersiniz?
Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde 6 bin metrekarelik alanda üretim gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda şalgam suyu üreticileri arasında önemli bir yere geleceğimizi düşünüyoruz.

Şalgam suyu üretiminin dışında; nar ekşisi sosu, limon sosu, elma sirkesi, üzüm sirkesi, meyve aromalı içecek ve limonata üretimi de yapıyorsunuz. Diğer ürün gruplarında satışlarınız nasıl gidiyor?
Emsy Gıda olarak, tüketicilerin ihtiyaç duyduğu ürünleri belirli dönemlerde portföyümüze katıyoruz. Limon sosu, elma sirkesi ve benzeri ürünlerdeki satışlarımızda her geçen gün artıyor.

Emsy Gıda, üretiminin dışında farklı ürün gruplarının dağıtım ve pazarlamasını da yapıyor. Konuyla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Emsy Gıda, ithalat ve ihracat yapan çok yönlü bir firma. İhracat yaptığımız ülkelerdeki bazı ürünleri Türk tüketicisinin beğenisi doğrultusunda ithal ederek piyasaya sunuyoruz. Çikolata, şekerleme, köpek maması, unlu mamuller, kuş-balık yemi gibi geniş bir ürün gamının da pazarlamasını yapıyoruz.

Almanya, Avusturya ve Fransa’ya ihracat

Türkiye son yıllarda ihracat anlamında önemli bir ilerleme kaydetti. Emsy’nin ihracat çalışmaları yaptığını da biliyoruz. Hangi ülkelere ihracat gerçekleştiriyorsunuz?
İhracat yaptığımız ülkelerin başında gurbetçilerin yoğun olarak yaşadığı yerler geliyor. Almanya, Hollanda, Avusturya, Fransa, Belçika, KKTC, Azerbaycan, Irak, İran, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ ve Kosova’ya ihracat gerçekleştiriyoruz.

Emsy Gıda kısa ve uzun vadede neler hedefliyor?
Yerel perakende firmaları ile işbirliği yapıp ihracat etkinliğimizi artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca ithalat alanına da daha çok yoğunlaşmayı planlıyoruz.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri