Faruk Güllüoğlu hedefi yüksek tuttu

24 Ocak 2013 Perşembe

Baklava dendiğinde akla gelen isimlerden biri olan Faruk Güllüoğlu markasının Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, 2012 yılı gelişmelerini ve 2013 beklentilerini perakende.org’a anlattı. 2012 yılında franchise atılımı gerçekleştirerek büyüme açısından önemli bir ivme kazandıklarını belirten Güllü, 2013 büyüme hedefini yüzde 70 olarak açıkladı

faruk-gulluoglu-hedefi-yuksek-tuttu

Murat KÜÇÜK

2012 yılı sizin için nasıl geçti? Beklentilerin karşılandığı bir yıl oldu mu?
2012 yılı bizim için çok önemli bir yıl oldu. Bu yıl en önemli atılımlarımızdan biri olan franchise açılımını gerçekleştirerek ve pazar payımızı artırarak ciddi bir büyüme trendi yakaladık. Bu yıl için belirlediğimiz hedefler doğrultusunda beklentilerimizi karşıladık. 2012 yılına 29 mağaza ile başlarken, Ekim ayında devreye soktuğumuz franchise sistemi sayesinde açtığımız yeni mağazalarla, 2012 yılını 32 mağazayla kapatarak hedeflerimize ulaşmayı başardık. Ayrıca 3 mağazamızın da inşaatı devam ediyor, bu mağazaları da en kısa zaman açmayı planlıyoruz.

Üretimi artırmak için hangi çalışmaları yürüttünüz?
Bu sene şirket yapılanmamızda da değişikliklere gittik, yönetimsel ayrılık ilkesini benimseyip konusunda uzman birimleri birbirinden ayırarak bir sistem kurduk. Bu konu bizim için çok önemli bu alanda da başarıyı sağlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üretim kapasitemizi artırmak üzere atılımlarda bulunduk mevcut 6 bin metrekarelik  fabrikamızın verimliliğini yüzde 20 artırdık. Bu açından da 2012 yılı bizim için çok verimli ve iyi geçti. Bütün bu saydığımız gelişmeler ile 2012 yılını 2011’e göre mağaza sayısı olarak yüzde 20 büyüterek kapattık. Önümüzdeki yıl bu büyüme hızımızın daha yüksek olmasını planlıyoruz.

2013 yılından beklentileriniz nelerdir?
2012 yılı sonunda başladığımız franchise açılımı ile birlikte daha fazla insana Faruk Güllüoğlu baklavası ve lezzetleri yedirmek ilk amacımız. Orta ve uzun vadede hedeflerimiz sıralarsak: Mağaza sayımızı franchise sitemiyle büyütmeyi bununla birlikte birçok noktada müşterilerimizle buluşmayı ve Faruk Güllüoğlu kalitesini kısa vadede Marmara, İç Anadolu, Antalya ve Egede; uzun vadede tüm Türkiye’ye tattırmak. Asıl büyük hedef çevre ve dünya ülkelerinden aranan bilenen tat olmak diyebiliriz.

Bu konuda hangi adımları atıyorsunuz?
Bunun için doğru yerde doğru işletmeciler ile yolumuza devam etmek için titiz bir çalışma içerisindeyiz. 2013 yılı bizim için büyüme trendimizin hızlı olacağı ve bununla birlikte iç yapılanmamızın bunu destekler nitelikte sürekli geliştirileceği bir yıl olacak. Yeni açacağımız mağazalar ile istihdamımızı ve üretim kapasitemizi artıracağız.

2013’ü kaç mağaza ile kapatmayı planlıyorsunuz?
2013 yılı hedefimiz, seneyi 60 mağazayla kapatmak. Bu rakamı gerçekleştirdiğimizde 2012 yılına göre yüzde 70 büyüme gerçekleştirmiş olacağız.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri