Fast food çalışanları grevde

28 Ağustos 2013 Çarşamba

ABD'li dev fast food zinciri çalışanlarının, daha yüksek maaş talebiyle başlattıkları grev hızla tüm ülkeye yayılmaya devam ediyor

fast-food-calisanlari-grevde

Mc Donald's, Burger King, Macy's gibi ABD'nin önde gelen fast food zincirlerinde, düşük ücret karşılığında çalışan işçiler yeniden dev bir grev hazırlığına girdi.

7,25 dolardan başlayan minimum saat ücretinin 15 dolara çıkmasını ve de bir sendikaya bağlı olarak çalışmayı talep eden çalışanlar yarın New York'ta toplanacak. New York merkezli eylemin, 35 ayrı şehirde de eş zamanlı olarak gerçekleşmesi planlanıyor.

Söz konusu ücretlerle, özellikle dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alan New York'ta yaşamanın imkânsız olduğunu savunan fast food çalışanları, uluslararası fast food markalarını, düşük ücretli işçi çalıştırarak büyük kar elde etmekle suçluyor.

Ancak fast food markaları, çalışanların talep ettiği ücretlerin ödenmesinin firmaların iflasına yol açacağı gerekçesiyle bu talebe karşılık vermemişti.

Kaynak: Hürriyet


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri