Lezzet İstanbul Baykur Sponsorluğunda Düzenlendi

11 Aralık 2007 Salı

Türes tarafından Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Salonunda ilki düzenlenen, Baykur Gıdanın da sponsorları arasında bulunduğu Lezzet İstanbul Festivali katılımcı akınına uğradı.

lezzet-istanbul-baykur-sponsorlugunda-duzenlendi
Baykur Gıdanın düzenlediği Sema Gösterisi ile büyük beğeni topladığı etkinlikte Osmanlı mutfak kültürü ve yöresel damak tatları önde gelen 40 restoran tarafından hazırlanan 400 çeşit yemekle seçkin davetli topluluğuna tanıtıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Gençin de katıldığı festival, önde gelen gurme-mutfak uzmanları, yurt çapındaki büyük restoran sahipleri, akademisyenler, basın-yayın kuruluşları temsilcileri, gıda sektörünün önde gelen marka yöneticileri ve yerel dernek temsilcilerinden oluşan yaklaşık 2000 kişilik davetliden tam not aldı. Damaklara zengin mutfak kültürümüzle hitap edilen etkinlik kapsamında zihinlere de düzenlenen panellerle fikir ve düşünce ziyafeti çektirildi. Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Arif Bilgin, Mutfak Uzmanları Dr. Nevin Halıcı, Ümit Usta, Emine Beder ve Gazeteci Yazar Mehmet Barlasında aralarında bulunduğu panelistler, toplumu toplum yapan değerlerin başında mutfak kültürlerinin geldiği vurgusunu yaptılar. Baykur Gıdanın yönetimi ve ekibi ile hazır bulunduğu etkinlikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaşında ziyaret ettiği, ilgi gören standında ürünler sergilenirken, katılımcılara sağlıklı beslenme ve sağlıklı beslenmede doğru malzeme kullanımının önemine ilişkin bilgiler verildi. Gıda grubunda Golda markasıyla Makarna, Bakliyat, Un, Yağ, Çay, Gofret, Marsmallow; Melda markasıyla Makarna, Un, Bakliyat üretimi yaptıran ve distiribitörlüğünü yaptığı Santos Cafe, Ethem Efendi Türk Kahvesi ve Green Island bitki çayları ile büyük beğeni toplayan Baykur Gıda, etkinlik vasıtasıyla, toplumumuzda giderek yaygınlaşan ve en önemli sağlık sorunlarına zemin oluşturan yanlış beslenme ve fast food tüketim tarzına karşı çözümün, doğru malzeme seçimi ile zengin mutfak kültürümüzde olduğunun vurgusu yapıldı. Temizlik grubunda Exper markası ile sıvı ve kağıt temizlik ürünleri üretimi yaptıran ve distiribitörlüğünü yaptığı ürünleriyle de bu grupta da iddialı olan Baykur Gıda katılımcıların ilgi odağı oldu. .


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri