“Perakendedeki en önemli unsur ürün teşhiri”

13 Mart 2013 Çarşamba

Rekabetin her geçen gün arttığı perakende sektöründe rakiplerinden bir adım öne çıkmaya çalışan firmalar, satışlarında görselliği ön planda tutmaya başladı. Göze hoş gelen tasarımlar sunan Bidonss, ambalajsız satılan bakliyat, baharat, kuruyemiş, şekerleme, lokum, bal, tahin, salça, zeytin gibi akla gelebilecek birçok ürünün teşhir ekipmanı üretimini yaparak perakende zincirlerine farklı alternatifler sunuyor. Bidonss Genel Müdürü Livyo Yuhay, “Bugün perakende sektöründeki en önemli şey, ürün teşhiri” diyor

perakendedeki-en-onemli-unsur-urun-teshiri

Uğur TATLI

Perakende sektörünün son yıllardaki hızlı gelişiminde teşhir ekipmanlarının önemli bir payı var. Bu bağlamda Bidonss hangi ihtiyaçlar doğrultusunda kuruldu?
2005 yılında itibaren dökme gıda teşhir ekipmanları konusunda uzmanlaşan Bidonss olarak, bakliyat, baharat ve kuruyemiş teşhir bidonları ile yola çıktık. Bugün perakende satış noktalarında ambalajsız, açıkta satışı yapılabilen şekerleme, lokum, bal, tahin, pekmez, salça, zeytin, unlu mamul gibi akla gelebilecek birçok ürünün teşhirinin hijyenik ve daha gösterişli yapılabilmesi için ürünler geliştiriyoruz. Müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerimizi ahşap raf sistemlerimiz ile birleştirerek tek ürün satışı dışında, ürünlerimizi kullandığımız projeler de yapıyoruz. Hedefimiz, perakende noktalarının satışını yaptıkları ürünlerin hijyenik, gösterişli ve daha cazip bir şekilde sunumunu sağlayan ürünler ile satışlarını desteklerken, tüketicilerin hijyenik ve rahat bir şekilde alışverişlerini yapmalarına olanak sağlamak. 2009 yılı itibarıyla hem kendimizi geliştirmek hem de daha iyi hizmet verebilmek için aldığımız eğitimler ile ISO 9001:2005 ve ISO 22000:2005 belgelerini almaya hak kazandık. Öte yandan yeni markamız Pleksiss ile pleksiye dair akla gelebilecek tüm ürünleri kendi bünyemizde yapabiliyoruz. Yeni markamızla reklam, finans, paketli gıda, telekomünikasyon, elektronik, giyim, beyaz eşya, otomotiv, eğlence, akaryakıt zincirleri, konaklama, yeme içme, medya, kozmetik, bankacılık ve medikal gibi birçok sektöre hizmet veriyoruz. Firmaların kendi kurumsal kimlikleri doğrultusunda hazırladıkları tasarımlarını veya ekibimizin firmaların ihtiyaçları doğrultusunda tasarladığı satış, pazarlama ve reklam içerikli stant, kürsü, kabinli stant, tezgah niteliği taşıyan stantlar, promosyon ürünleri  ve ışıklı iç mekan reklam tabelaları gibi teşhir ve tanıtım odaklı tüm teknik ekipman ve objelerinin üretimini gerçekleştiriyoruz.

“En kıymetli taşları iyi bir şekilde teşhir etmezseniz…”

Ürünlerin albenisini artıran, raf ömrünü uzatan teşhir ekipmanları, perakende zincirlerinin satışlarını nasıl etkiliyor?

Bugün perakende sektöründeki en önemli şey ürün teşhiri... En kıymetli taşları iyi bir şekilde teşhir etmezseniz değersiz kılarsınız. Fakat iyi bir teşhir ile değersiz ürünleri değerli kılabilirsiniz. Unutmayalım ki göz ve beyin satın almayı belirler. Bizler de ürettiğimiz ürünler ile hem teşhir edilen ürünleri daha fazla ön plana çıkararak albenili olmasını sağlıyor hem de açıkta satışı yapılan ürünlerin daha hijyenik ve sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaşmasına aracı oluyoruz. Perakende zincirleri bu sayede satışını yaptıkları ürünleri daha iyi bir şekilde muhafaza ederken, tüketici de daha güvenli ve memnun bir şekilde alışverişini yapabiliyor. Satış noktaları gösterdikleri bu özen sayesinde tüketicinin tercihini kazanıyor.

Mağazacılıkta ürün sunumunun öne çıkması ile gelişen inovatif, şık ve dikkat çekici teşhir ekipmanları yeni bir pazar da oluşturdu. Bidonss’un sektördeki yeri hakkında neler söylersiniz?
Bizler yeni ürün çıkarmadan önce firmaların taleplerini iyi dinleyerek ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştiriyoruz. İşimizi severek ve özenle yaptığımız için bir teşhir ürününe ihtiyaç duyulduğunda başvurulan firmalardan bir haline geldik. Dökme gıda teşhir ekipmanları konusunda öncü ve yön veren bir firma olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bidonss’un ürün çeşitliliğinden bahseder misiniz?
Bidonss, ilk yola çıktığı zaman 3 adet ürünü vardı. Bugün müşteri talepleri doğrultusunda sürekli gelişmekte olan 250 farklı ürün alt açılımları ile birlikte binin üzerinde farklı ürünün üretimini gerçekleştiriyoruz. Pleksiss için böyle bir şey söz konusu değil. Firmaların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda sürekli farklı ve yenilikçi ürünler üretiyoruz.

Satış ağınızla ilgili bilgi alabilir miyiz? Hangi illerde ürün çeşitlerinize ulaşılabilir?
Antalya, Eskişehir, İzmir, İzmit, Trabzon’da bayilerimiz bulunuyor. Bayilerimizde de aynı bizler gibi ürünler stoklarında mevcut ve anında ürün teslimini gerçekleştiriyorlar. Bunun dışında birçok ilde çeşitli ürünlerimizi pazarlayan firmalar ile çalışıyoruz.

Bidonss, Orta Doğu’da etkin rol oynuyor

Bidonss’un teşhir bidonlarının bulunduğu perakende zincirlerinden bazılarını bizimle paylaşır mısınız?
Perakende noktalarının birçoğunda varız. Gıda perakende noktalarına baktığımız zaman açıkta ürün satışları var ise en az bir Bidonss ürünü görebilirsiniz.

Bidonss, iç piyasanın yanı sıra ihracatta da belirli bir etkinliğe sahip. İhracata yönelik çalışmalarınız hakkında neler söylersiniz? Ürünlerinizi hangi ülkelere ihraç ediyorsunuz?
Dökme gıda teşhiri, ülkemizde olduğu gibi dünyada da giderek gelişen bir sektör görüntüsü çiziyor. Türkiye’nin konumu itibarıyla başta Suudi Arabistan, Bahreyn, Irak, İran, Ürdün, Libya gibi Arap ve Orta Doğu ülkelerine ürün çeşitlerimizin ihracını gerçekleştiriyoruz. Azerbaycan, Gürcistan, Bosna Hersek, Kazakistan, Yunanistan, Makedonya, Macaristan, Almanya, İngiltere gibi çeşitli ülkelere de ürünlerimizi gönderiyoruz. İhracat ile ilgili ağırlıklı perakende noktalarına olan satışımızı zaman ile bölgelerde işbirliği yapabileceğimiz partnerler ile daha da geliştirmeyi hedefliyoruz.

Geleceğe yönelik ne tür yatırım planlarınız var?
Pleksiss markamız ile sektörde daha fazla yer edinmeyi, ihracatımızı kuvvetlendirerek global pazarda söz sahibi olmayı hedefliyoruz. Ayrıca sektördeki yenilikleri takip ederek sürekli yeni makine yatırımları yapıp, üretimimizi en üst seviye çıkarmaya çalışıyoruz.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri