İttifak Holding atamalarına devam ediyor

20 Ekim 2014 Pazartesi

İttifak Holding, dışarıdan ve bünyesinden yaptığı yeni atamalarla yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gruba Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılan iki ismin ardından İcra Kurulu’na da önemli bir atama yapıldı. Holding şirketlerinden Seha Yapı, Selva Gıda ve İmaş Makine’de de üst düzey atamalar gerçekleşti

ittifak-holding-atamalarina-devam-ediyor

Anadolu sermayesinin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden olan İttifak Holding’de yeniden yapılanma çalışmaları devam ediyor. Holding’de İcra Kurulu’na İsmail Güner, Selva Gıda Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Karakuş, Selva Gıda Genel Müdürlüğüne Özkan Koyuncu, Seha Yapı Genel Müdürlüğüne Tuncay Lamcı, İmaş Makine Genel Müdürlüğüne de Mustafa Özdemir getirildi.

İttifak Holding’de başlatılan değişim yönetimi çerçevesinde günümüze ve geleceğe daha fazla entegre olmuş bir İttifak Holding inşa etmek istediklerini açıklayan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve aynı zamanda grubun CEO’su olan Tahir Atila, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu, “Değişim hayatın bir gerçeği. Rekabetin, iletişim ve teknolojik hızın, inovatif düşüncenin bu kadar güçlü ve hızlı olduğu bir ortamda statik bir yaklaşımla geleceği değil bugünü dahi yönetemezsiniz. Dolayısıyla kurumsal yapılar için; yaşanılan değişime kolay adapte olabilen dinamik bir yapı, değişime öncülük edecek entelektüel birikime sahip bir ekip ve değişimi gelişime dönüştürerek sürdürülebilir kılacak güçlü bir yönetim iradesinin gerekliliğinden bahsedebiliriz. İttifak’ın önümüzdeki yeni dönemi için tüm bunları bir araya getirebildiğimizi düşünüyorum. Son genel kurulumuzda yönetim kurulumuza yeni katılan üyelerimiz ve ekip arkadaşlarımızın da destekleriyle grubumuzda değişim yönetimini başlattık. Bu bağlamda; iş süreçlerimizi gözden geçirdiğimiz gibi, yönetici takımımız başta olmak üzere grubun tüm dinamiklerini harekete geçirecek bir eylem planı oluşturduk. Bu çerçevede bazı üst düzey yönetici arkadaşlarımızla yolları ayırdığımız oldu. Diğer taraftan aramıza yeni takım arkadaşları kattık, katmaya da devam ediyoruz.”

Yapılan revizyonlar performans odaklı
İttifak Holding’in iş süreçlerine dair de özellikle performans odaklı revizyonlar yaptıklarını belirten Atila, “Önceki yıllarda ölçeğe ve büyümeye odaklıyken, bundan sonraki süreçte büyümeye devam ederken karlılık ve verimlilik daha fazla odaklanacağımız konular olacak. Bu süreci yaşarken, iç iletişimimize ve grubun sosyal değerlerindeki gelişimine de geçmişe oranla daha fazla özen göstereceğimizi ifade edebilirim.” dedi. Başlattıkları değişim yönetimi çerçevesinde Holding ve şirketlerinde yapılan üst düzey atamaların hayırlara vesile olmasını dileyen Atila, “Elde ettiğimiz bu dinamizm ve yenilenme ile yeni sektörler, yatırımlar ve değişimler de gündemimize gelmeye devam edecek. Kısaca, bundan sonra yeni bir İttifak’la yenilikleri hep birlikte daha yoğun yaşayacağımızı, birçok farklılığı deneyimleyerek gelişimimizi sürdüreceğimizi tüm paydaşlarımıza bildirmek isterim” dedi.

Yeni görevler
İttifak Holding Yönetim Kurulu’na geçtiğimiz aylarda Ünsal Sözbir ve Nevzat Palta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Geçtiğimiz haftalarda Holding İcra Kurulu’na İsmail Güner atanırken, şirketlerin üst düzey yönetici kadrolarında da yeni görevlendirmeler yapıldı. Bu kapsamda, Selva Gıda’da Genel Müdür olarak görev yapan Mehmet Karakuş Selva Gıda Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilirken, boşalan Genel Müdürlük koltuğuna ise Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Özkan Koyuncu atandı.

Diğer taraftan, holdingin inşaat sektöründeki markası Seha Yapı’da bir süre önce boşalan Genel Müdürlük makamına grubun makine şirketi olan İmaş’ın Genel Müdürü Tuncay Lamcı getirilirken İmaş Makine’de boşalan Genel Müdürlük koltuğuna da İmaş’ın Genel Müdür Yardımcılarından Mustafa Özdemir atandı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri