İstanbullu perakendeciler Banvit’i gezdi

17 Kasım 2014 Pazartesi

İstanbul PERDER ve Banvit’in, İstanbul PERDER üyeleri için düzenlediği Banvit Fabrikaları Gezisi 11- 12 Kasım tarihlerinde başarıyla gerçekleşti

istanbullu-perakendeciler-banviti-gezdi

Murat Küçük - Bandırma

İstanbullu Perakendecilerin çatı adresi İstanbul PERDER ve Türkiye’nin en büyük et üreticilerinden Banvit, İstanbul PERDER üyesi 24 firmanın kategori satın alma müdürlerini Bandırma’da bulunun tesislerinde ağırladı. İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu ve Banvit Genel Müdürü Turgut Görener birer konuşma yaparak ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. 2 gün süren organizasyona ev sahipliği yapan Turgut Görener, İstanbullu perakendecilerle ayrı ayrı ilgilenerek ürünlerle ilgili bilgiler verdi. Fabrika ziyaretiyle İstanbullu perakendeciler Banvit’e ait kırmızı ve beyaz et kesimhanelerini, hayvan yetiştirme çiftliklerini ve ileri işleme tesislerini yerinde görerek bilgi sahibi oldu. Etkinlik boyunca düzenlenen yemeklerle ziyaretçiler Banvit ürünlerini tatma fırsatı da yakaladı. Ziyarete katılan başta İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu ve PERDER üyeleri ziyaretten memnun olduklarını dile getirerek şunları söyledi:

Ramazan Ulu - İstanbul PERDER Başkanı
İstanbul PERDER Başkanı olarak bize kapılarını açan Banvit’e, tüm PERDER heyeti olarak teşekkür ediyorum. Sattığımız ürünlerin üretim aşamasını görmek, biz perakendecilerin en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum. İstanbul PERDER ve Banvit’in ortaklaşa düzenlediği bu gezi sayesinde üyelerimiz, Banvit’in ürettiği kırmızı ve beyaz etin üretimden sofraya kadar tüm aşamalarını görme ve inceleme fırsatı yakaladı. Geziden önce üyelerimizin, Banvit’in büyüklüğünü bu denli bildiğini sanmıyorum. Üretim koşulları Avrupa düzeyinde olan bir firmayı ziyaret ettik. Ben de her şeyden önce bir tüketiciyim ve bir tüketici olarak gezip gördüğüm üretim koşullarından tatmin oldum. Gezimize katılan tüm üyelerimiz memnuniyetlerini dile getirdi. Bir diğer dikkat edilecek konu da bu gezimizin Banvit’e sağlayacağı katkı. Banvit ulusal marketler düzeyinde güçlü bir ağa sahip ama kendilerinin de söylediği gibi yerel marketlerde bu ağ, pazarda önemli bir güce ulaşmış büyük bir firma için yeterli değil. Bundan sonra yerel zincirlerle de daha kuvvetli bir ilişki kuracaklar. Bizim raflarımız aracılığıyla da yeni müşterilere ulaşacaklar. Banvit, 15-16 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek Yerel Zincirler Buluşuyor organizasyonunda da sponsor olarak yerini alacak ve ilişkilerimiz daha da kuvvetlenecek.

Rahmi Kartal - Özen Gıda
Derneğin içerisinde yer aldığım 1 yıl boyunca bazı fabrikaları gezme şansı yakaladım. Gezdiğim fabrikalar içerisinde en memnun kaldığım tesis Banvit’in fabrikası oldu. Banvit zaten çok iyi bildiğimiz bir markaydı. Fakat yakından tanımak çok daha kıymetli oldu. Atalarımız bilmeyi aşamalarına göre ayırmışlar. İlm-ül-yakîn; ilimle bilmek, Ayn-ül-yakîn; gözle görerek bilmek, Hakk-ul-yakîn; her şeyi ile bilmek, vakıf olmak demek. Biz de bu gezimizle Banvit’i Hakk-ul-yakîn tanımış olduk. Banvit’in sektör için ne kadar kıymetli bir tesisleri bünyesinde barındırdığına şahitlik ettik. İlham verecek kadar güzel bir şirketi Türkiye’ye kazandırmışlar. Gördüğümüz bazı detaylar bende ve arkadaşlarımda hayranlık uyandırdı. Ürünleri tam anlamıyla tanıma şansı elde ettik. Bize soran müşterilerimize tam anlamıyla cevap verebilir düzeye geldik. Biz Banvit’i zaten güvenerek takip ediyorduk. Kendini kanıtlamış bu firmanın büyüklüğünden haberdar olmamak biz perakendecilerin varlığıyla tezat oluşturacak bir durum yaratır. Biz yerinde inceleyerek çok fazlasını gördük. Banvit’in maksadı kendini daha iyi anlatmaktı geziyle beraber maksat hasıl oldu. Bizi çok iyi ağırladıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.

Baki Akçere - Aklar Gıda

Üretim tesislerini gezmemiz bizim için çok faydalı oldu. Kafamızdaki sorulara tatmin edici cevaplar aldık. El değmeden üretim yapılan beyaz et üretim tesisine hayran kaldım. Biz müşterilerle doğrudan muhatap olmuyoruz ama muhatap olan personelimize gördüklerimizi anlatacağız. Banvit ile ilişki gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz.

 

 

İbrahim Doğan - Doğan Market

Gezi sayesinde Banvit’in diğer tavuk üretim tesislerine göre daha farklı olduğunu gördük. Banvit’in yerel marketlerle ilişkisi çok kuvvetli değildi fakat bundan sonra daha sıcak ilişkiler kurulacak. Biz Doğan Market olarak önceden Banvit’in ürünlerini uzun zaman sattık. Kısa bir dönem ara verdik şimdi tekrar görüşme halindeyiz. Perakendeci için markayı satmak çok kolay Banvit’in ürünleri her zaman müşterinin sevdiği ürünler arasında yer alıyor. Bu tip gezilerin daha fazla yapılarak tavuğa olan önyargının kırılması gerekiyor. Geziler belki halkla doğrudan temas eden personel için de organize edilebilir. Bizim marketimizden bazı arkadaşlarımız ilk kez bir tesis gezme şansı yakaladı. Tavuk bundan sonra daha olumlu düşündüklerini belirttiler. Banvit’in gerçekten kusursuz bir tesisi var müşterilerimiz bu tesisi gördüğü zaman akıllarında hiçbir soru işareti kalmaz. Kendilerini böyle bir tesis kurdukları için tebrik ederim.

 

Ekber Işık - TPF Eğitim Danışmanı
Derneklerin kuruluş amaçlarından birisi de üyelerin tedarikçilerle ilişkilerini kuvvetlendirmektir. Fabrika gezileri sayesinde perakendeci sattığı ürünü tam anlamıyla görüyor ve onun her aşamasına dokunuyor. Uzun süredir bu işin içinde yer alan birisi olarak bu tip gezilerden sonra perakendecilerin dokunduğu gördüğü tedarikçiden ürün almaya başladığına tanık oldum. Bunun PERDER’e de dönüşü oluyor. PERDER üyelerinin çalıştığı tedarikçiler, PERDER organizasyonlarına sponsor olarak yerel zincirleri destekliyor. PERDER’in yaptığı tüm organizasyonlar hem tedarikçiler hem de perakendeciler için çok verimli geçiyor. Banvit yetkilileri de yerel marketlerde daha çok yer almak istediklerini sohbet esnasında bize belirtti. Bu gezinin çok faydalı geçtiğini ve her iki tarafa da fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Soner Doruk - Hakmar Yönetim Kurulu Üyesi
Banvit gerçekten çok güzel bir işletme kurmuş. Büyükbaş çiftlikleri hayranlık uyandırıyor. Her şey çok temiz çok nizami. Büyük hayvan kesimhanesi çok modern ve usullere uygun yapılmış. Tavuk da Türkiye standartlarının üzerinde planlanmış. Banvit yapılabilecek en güzel tesisi yapmış. Biz tavuk grubunda Banvit ile ciddi oranlarda çalışıyoruz. Tesis gezisi, benim kırmız et konusundaki fikirlerimi olumlu yönde çok etkiledi. İlerde kırmızı et konusunda da çalışabiliriz.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri