İtina Kozyatağı’nda

27 Haziran 2014 Cuma

Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren İtina Et ve Süt Ürünleri’nin yeni mağazası Kozyatağı’nda hizmete girdi

itina-kozyataginda

Endüstriyel hizmet verdiği müşterilerin yanı sıra perakende mağazalarla da büyümesini sürdüren İtina Et ve Süt Ürünleri yeni mağazasını İstanbul Kozyatağı’nda açtı. Açılışta konuşan İtina Gıda Genel Müdürü Yusuf Karaduman, sektörde pazarda uygun fiyatlı bir seçenek olmanın ötesinde hayvanların beslenme aşamasından, kesimine ve nakliye, parçalama paketlemeye kadar tüm süreci tek elden kontrol eden hizmet anlayışına sahip olduklarını ifade etti.

Karaduman satış aşamasında ürünlerin mağaza vitrininde sergilenme şartlarına kadar her noktada titizlik gösterdiklerine dikkat çekti. Karaduman sözlerini şöyle sürdürdü: “Perakende sektörünün zor bir sektör olduğu özellikle et ve süt ürünleri perakendesinin kalite, hijyen ve İslami usullere uygunluğunun takibi ve bunu uzun süreli devam ettirmenin ayrı bir zorluk olduğunun bilincindeyiz. Ancak halkımızın bu konuda yeterli bilgiye sahip olmasa da hassas olduğunu gözlemleme şansımız oldu. Bu da bize hedeflerimizi daha büyük tutma konusunda cesaret veriyor.”

Yerli besicilik gelişiyor
Türkiye et pazarı ile ilgili bilgi veren Karaduman şunları söyledi: “TÜİK kırmızı et üretim istatistiklerine göre 2013 yılında toplam kırmızı et üretimi bir önceki yıla göre yüzde 8,78 oranında artarken, sığır eti üretimi bir önceki yıla göre yüzde 8,75 oranında artış göstermiştir. Koyun eti üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,92 oranında, keçi eti üretimi ise yüzde 35,13 oranında artmıştır. Bu artışın 2014’ün ilk çeyreğinde yerini dönemsel bir gerilemeye bıraksa da önümüzdeki dönemde besiciliğin öneminin artarak süreceğini düşünüyoruz.” 

Tüm süreçler kontrol altında
İtina Et ve Süt Ürünleri bizzat işlediği etlerden, bünyesinde bulunan veteriner hekimler kontrolünde sucuk, sosis, salam, kavurma, pastırma ve döner gibi ileri işlenmiş ürünleri tüketicilerle buluşturuyor. Ürünün üretim aşamasında kullanılan özellikle hayvansal menşeli yağlar ve sucuk dolumu yapılan bağırsaklar, baharat ve karışımlar aynı hassasiyetle temin edilerek satışa sunuluyor.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri