Japonya raflarında bir Türk firması

03 Aralık 2013 Salı

Türkiye’nin gıda devlerinden Yörsan, Japonya’nın en büyük zincir mağazalarından olan KOBE BUSSAN ve AEON marketlerinde Yörsan labne ve Yörsan meyve suyu çeşitleriyle yer alıyor

japonya-raflarinda-bir-turk-firmasi

Dünya markası olmayı hedefleyen Yörsan, süt ve süt ürünleri sektöründe Amerika, Japonya, Maldiv Adaları, Birleşik Arap Emirlikleri, Kosova , Almanya, Lübnan, Singapur, Arnavutluk, , Malezya, Irak, Suudi Arabistan, Azerbaycan, KKTC, Libya, Afganistan, Özbekistan gibi ülkelere ihracat yapıyor.

Helal Gıda Sertifikalı ilk süt
Helal ürün pazarı tüm dünyada giderek büyürken, firmaların “Helal Gıda Sertifikası”na da ilgisi artıyor. TSE'den Helal Gıda Belgesi alan Yörsan, söz konusu belgeyi alan ilk süt ve süt ürünleri firması olmuştu.

Yörsan, daha önce de Türkiye'de Helal Gıda belgelendirmesi yapan GİMDES'ten süt ve süt ürünleri sektöründe helal belgesi alan ilk büyük firma özelliği taşıyor. Ayrıca Yörsan, bu doğrultuda kaymaklı tava yoğurt, kuru cacık, çift bölmeli meyveli yoğurt, mürdüm eriği nektarı, karadut nektarı gibi birçok ürünü Türkiye piyasasına ilk olarak sundu.

Ambalajlarda ödüllü
Yörsan, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından verilen ambalaj ödüllerinden “Çift bölmeli meyveli yoğurt” ve “tava yoğurdu” ürünlerinin ambalaj tasarımlarıyla “Wordstar”  ve Yörsan “kilitli kapaklı cam şişe” tasarımlarıyla “altın ambalaj “ödüllerine layık görüldü.

Türkiye’de ilk kez pastörize süt ile kültürlü peynir üretimini gerçekleştiren Yörsan,  kolay açılır kapaklı 1’lik teneke ambalajlı beyaz peynir ile TSE’nin altın ambalaj ödülünün sahibi oldu. Yörsan “Gelenekten Geleceğe” sloganıyla unutulmaya yüz tutmuş bir çok yöresel peyniri fabrika ortamında hijyenik ve güvenilir koşullarda üretmekte. Van Otlu Peyniri, Diyarbakır Örgü Peyniri,Antep Peyniri, Civil Peyniri, Urfa Peyniri, Mihaliç Peyniri,Göçmen Peyniri,Çerkez Peyniri,Hellim Peyniri Yörsan’ ın ürettiği yöresel lezzetlere birkaç örnek. Bu anlamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’yla Van Valiliğinden “Otlu Peynirin Türkiye’ye tanıtımı” plaketi de Yörsan’a verildi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri