Kristal Yağları’na Helal Gıda Sertifikası

16 Ağustos 2013 Cuma

75 yıldır Türkiye’de zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren Kristal Yağları, Helal Gıda Sertifikası aldı

kristal-yaglarina-helal-gida-sertifikasi

Ayvalık ve İzmir Bornova’daki tesislerinde üretim yapan, yurt içi satışlarının yanı sıra birçok ülkeye ihracat yapan Kristal Yağları, kuruluşunun 75’inci senesinde gerçekleştirdiği birçok yeniliğe Helal Gıda Sertifikası’nı da ekledi.

Bulunduğu her platformda zeytinyağı tüketiminin artırılması için Türkiye’de üretim kalitesinin gelişmesinin önemine dikkat çeken Kristal Yağları, “GIMDES HALAL” sertifikasını alarak sahip olduğu ISO 9001 ve 22000 kalite belgelerinin yanına bir yenisini ekledi.

Helal Gıda Sertifikası’nın gıdalarda, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme yöntemlerini, temizlik ve sağlık şartlarını, katı güvenlik kuralları içinde denetleyen tarafsız bir bilirkişi hizmeti sunan kuruluş tarafından verilerek, belli aralıklarda denetlendiğini söyleyen Kristal Yağları Genel Müdürü Christopher Dologh, “Türkiye ve yurt dışında ‘kıymetli Türk zeytinyağlarını’ tanıtmak ve en iyi şekilde temsil edebilmek için elimizden gelen her türlü imkanı tüketicilere sunmaya gayret ediyoruz” dedi.

Her geçen gün dünya çapında helal gıda sertifikalı ürünleri tercih eden kişi sayısının arttığını ifade eden Dologh, tercihini helal gıda yönünde kullanan tüketicilerin gönül rahatlığı ile Kristal ürünlerini tüketebileceklerini belirtti.  Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri