Mondelez’den Türkiye’ye büyük yatırım

13 Kasım 2014 Perşembe

Mondelēz International Türkiye’deki fabrikasına 24 milyon dolar yatırım yapıyor. Yapılacak olan yatırım Mondelēz International’ın küresel şekerleme işinin büyümesine katkı sağlayacak. Bu yatırım küresel çapta şirketin tedarik zincirinin yeniden yapılanma planının bir parçası olacak. Böylelikle Gebze Fabrikası’nın üretim kapasitesi yüzde 20 artacak

mondelezden-turkiyeye-buyuk-yatirim

Dünyanın önde gelen çikolata, bisküvi, sakız ve şekerleme şirketi Mondelēz International bugün (13 Kasım) Gebze Fabrikasına kapasite artırımı için 24 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Söz konusu yatırım, şirketin küresel şekerleme işinin büyümesine katkı sağlayacak.

First, Falım, Şıpsevdi, Kent, Olips, Missbon, Jelibon, Tofita ve Topitop gibi sevilen yerel markaların ve küresel bir marka olan Milka‘nın üretimi Mondelēz Türkiye Gebze fabrikasında yapılıyor. Yeni yatırım ile fabrikaya üretimden paketlemeye kadar uzanan yeni bir hat eklenecek ve böylelikle fabrikanın üretim kapasitesi yüzde 20 artacak. Yeni üretim hattı 2015 yılının sonunda üretime geçecek.

Mondelēz Türkiye Genel Müdürü Antoine Collette “Bugün, Gebze’deki fabrikamızdan yaklaşık 50 ülkeye üretim yapılıyor. Yeni yatırım Mondelēz International’ın küresel şekerleme işinin büyümesinde büyük rol oynayacak. Türkiye’deki yatırım, aynı zamanda devam eden tedarik zincirinin yeniden yapılanma planımının bir parçasıdır. Dünya çapında yaptığımız bu gibi yatırımlarla artan talebi karşılayıp, maliyetleri azaltıyor ve verimliliği artırıyoruz” dedi.

Mondelēz International’ın küresel tedarik zinciri yeniden yapılanma planının gelecek 3 yıl içerisinde 3 milyar dolar brüt verimlilik tasarrufu, 1,5 milyar dolar net tasarruf ve 1 milyon dolar ilave nakit sağlaması bekleniyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri