Nestle’de üst düzey atama

05 Ocak 2015 Pazartesi

Nestlé Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Felix Allemann atandı

nestlede-ust-duzey-atama

Nestlé Türkiye’nin yeni CEO’su, bir süredir Nestlé Arjantin'de Arjantin, Uruguay ve Paraguay Bölgeleri’nin Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Felix Allemann oldu.

Allemann, 1 Şubat 2014 itibariyle Nestlé Türkiye’nin başına geçmeden önce, 27 yıl Nestlé bünyesinde İsviçre Genel Merkez'de ve çeşitli Güney Amerika ülkelerinde yönetici konumunda bulundu. Nestlé'deki kariyerinin yaklaşık 20 senesini Güney Amerika'nın farklı ülkelerinde geçiren Alleman, gelişmekte olan ülkelerde derin bir deneyime sahip oldu.

İsviçre’nin Zürich kentinde 1958 yılında doğan Felix Allemann, Zürich Üniversitesi İşletme Yönetimi (HWV)’nde okudu; profesyonel hayata geçtikten sonra İsviçre’nin Lausanne kentinde bulunan İşletme Yönetimi Geliştirme (IMD)’ de Üst Düzey Yönetici Geliştirme Programı’nı tamamladı.

1987 yılında Nestlé’ye katılan Allemann, Nestlé'deki uluslararası kariyerine Vevey’deki merkezde başladı. Kısa bir süre sonra Nestlé Brezilya’ya atanan Alleman, Pazarlama ve Satış alanında farklı pozisyonlarda görev aldı. 1993 -1996 yılları arasında Nestlé Şili’de çikolata, şekerleme ve bisküvi işinden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Felix Alleman, 1996 ‘da bu kategori ile birlikte Evcil Hayvan Maması İşi’nden sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü oldu.

1999 yılında, İsviçre’ye dönen Allemann, Vevey’deki merkezde Amerika Bölgesi'nden sorumlu Operasyon Müdürü olarak görev yaptı. 2001-2005 yılları arasında GLOBE  (Küresel İş Mükemmeliyeti) Ekibi'nde Nestlé Amerika Bölgesi için Talep Yaratma ve Küresel İş Mükemmeliyet Merkezi’nin oluşumundan ve liderliğinden sorumlu olarak çalıştı.

Son olarak; 2005 yılında Nestlé Venezuela’nın CEO'su olarak atanan Felix Allemann yaklaşık 6 yıl sonra Arjantin, Paraguay ve Uruguay'ı içeren PLATA Bölgesi’nin sorumluluğunu da alarak aynı pozisyonda Nestlé Arjantin’e transfer oldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri