PepsiCo’da önemli görev değişikliği

15 Aralık 2014 Pazartesi

Perakende sektörünün önemli oyuncularından PepsiCo’nun Türkiye çatısı altındaki tüm markalarından Alpagut Çilingir sorumlu olacak

pepsicoda-onemli-gorev-degisikligi

PepsiCo’daki çalışma hayatına 2010 senesinde başlayan Alpagut Çilingir, bundan böyle PepsiCo’nun hem yiyecek hem de içecek kategorilerindeki tüm markaların pazarlamasından sorumlu Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görev yapacak. Bu atamayla birlikte PepsiCo Türkiye, Better Together (Birlikte daha İyiyiz) olarak adlandırdığı, yiyecek ve içecek kategorilerini ortak değerler altında buluşturan yeni yapılanmasını daha da güçlendirmiş oldu.

Daha önce P&G, Diamondcluster, Coca-Cola, Kraft ve McKinsey & Co’da çeşitli önemli görevlerde bulunan Çilingir, 2010 yılında katıldığı PepsiCo ailesinde çeşitli görevlerde bulundu. Çilingir sırasıyla  PepsiCo Yiyecek Türkiye Stratejik Planlama ve Yeni Kategoriler Müdürlüğü, PepsiCo Yiyecek Pazarlama Direktörlüğü, ve PepsiCo Türkiye Yiyecek Doğu Avrupa Doritos ve Cheetos Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Çilingir, yeni görevinde PepsiCo Türkiye çatısı altındaki yiyecek ve içecek tüm markalarından sorumlu olacak.

Alpagut Çilingir, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1996-1998 yıllarında P&G’de ABM görevi ile iş hayatına atılan Çilingir, 2000 yılında Amerika’da Duke Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. 2000-2002 yılları arasında İspanya’da Diamondcluster’da Kıdemli Danışman görevini yürüten Çilingir, daha sonra sırasıyla 2005-2007 yılları arasında Kraft’ta Tuzlu Çerezler ve İçecekler Pazarlama Müdürü, 2008-2010 yılları arasında McKinsey & Co’da Proje Yöneticisi görevlerinde bulundu. Ayrıca Alpagut Çilingir evli ve 2 çocuk babası.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri