Seyidoğlu Orta Doğu pazarında liderlik hedefliyor

03 Ekim 2012 Çarşamba

Helva, reçel, tahin ve pekmez başta olmak üzere 350’den fazla ürün çeşidine sahip Seyidoğlu, 60 yıllık geleneksel lezzetleri dünyaya ihraç ediyor. 2010 yılından itibaren tüm ürünlerinde helal logosu kullanmaya başlayan Seyidoğlu, özellikle Orta Doğu ve İslam coğrafyasında adından söz ettiriyor. ABD, İngiltere, Arap ülkeleri, Almanya, Fransa, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nin de aralarında bulunduğu 15 ülkeye ihracat yapan Seyidoğlu, yeni pazarlar bulmak için yönünü yurt dışına çevirdi

seyidoglu-orta-dogu-pazarinda-liderlik-hedefliyor

Helal sertifikasının ihracat yapan firmalara büyük kolaylıklar sağladığını ifade eden Seyidoğlu Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Müslüman ülkelerde veya Müslüman nüfusun yaşadığı batılı ülkelerde ihracatımızı artırmak için çalışmalara hız verdik. Hedefimiz bu pazarlarda lider olmak. Bu kapsamda fuarlara büyük önem veriyoruz. Yabancı katılımcılara projelerimizi, yeni yatırımlarımızı ve ürün çeşitlerimizi tanıtıyoruz. Türkiye pazarında elde ettiğimiz güven ve başarıyı dünyaya taşımak istiyoruz” diye konuştu.

Küresel kriz nedeniyle ara verdiği yatırımlara yeniden başlayan Seyidoğlu, ardı ardına açılan mağazaları ve ek fabrika yatırımlarıyla hedef büyüttü. Göksu, “350’den fazla ürün çeşidi piyasaya sürerek geleneksel lezzetlere olan ilgiyi yeniden artırdık. Şimdi sırada dünyanın en ücra noktalarına kadar Osmanlı lezzetimizi tanıtmaya geldi. 2 bin metrekarelik ek fabrika yatırımının inşaatına başladık. Yeni tesislerimizin de devreye girmesiyle ürün çeşidini 400’e kadar çıkarmayı hedefliyoruz. Yılsonunda 50 milyon TL ciroya ulaşarak ihracat yaptığımız ülke sayısını da 20’nin üzerine çıkaracağız. Halihazırda 3 milyon TL ihracata imza attık. Yeni pazarlarla birlikte bu rakamı 10 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Seyidoğlu ana markasının yanı sıra Sultanbacı, Seysu ve Çokomiss adlı 3 markayla da üretim yaptıkları bilgisini veren Göksu şöyle devam etti: “1990’lı yıllarda günlük 150 kilo helva üretimine başlayan Seyidoğlu, Hadımköy fabrikasının devreye girmesiyle Türkiye ve dünyanın pek çok bölgesine mal satan bir gıda devi haline geldi. 2002 yılında temelini attığımız 8 bin metre karelik fabrikamızda günlük 25 ton helva, 20 ton tahin, 40 ton reçel, 10 ton fındık kreması üretimi yapıyoruz. Firmamızda ham madde alırken ve üretim yaparken  (HACCP) hijyen kurallarına ve ISO kalite sistemine uyuyoruz. Mağazacılık alanda da son yıllarda ciddi yatırımlara imza attık. Seyidoğlu klasik ve yeni dinamik markamız kahvaltı büfeleri ile pazarda büyüyoruz.”

İç piyasada 81 ilin tamamında Seyidoğlu ürünlerinin bulunduğunu ve çok sayıda alışveriş merkezi ve şarküteri raflarında markalı ürünlerin büyük talep gördüğünü anlatan Göksu, “Seyidoğlu ürünleri şu an İstanbul pazarında lider konumda. Seyidoğlu Helva Reçel, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından Güvenilir Gıda üreticisi ödülüne layık görülerek kalitesini tescilledi” diye konuştu. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri