Şölen’in Ozmo’su dünya markası olacak

29 Mayıs 2015 Cuma

Şölen CEO’su Elif Çoban, Ozmo’yu 15'inci yılında dünya markası yapacaklarını söyledi

solenin-ozmosu-dunya-markasi-olacak

Çikolata ve çikolatalı ürünler sektöründe Biscolata, Luppo, Milango gibi markalarıyla faaliyet gösteren Şölen, 15 yıl önce Ozmo ile oluşturduğu çocuk atıştırmalık kategorisinde 180 milyon TL’lik ciroya ulaştı.

Şölen CEO’su Elif Çoban, bu yıl satışları yüzde 50 artıracaklarını söyledi. Ozmo’nun 15’inci yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Elif Çoban, 15’inci yıllarında Ozmo’yu uluslararası bir marka yapmak için çalışacaklarını söyledi.

Ozmo Türkiye’deki ilk çocuk markası. Elif Çoban’ın verdiği bilgiye göre 260 milyon TL’lik pazarında yüzde 19’luk payla lideri. Ozmo’yu ilk oluşturdukları dönem çevre ülkelerde çocuk sayısıın fazla olmasına rağmen bu kategoride sadece tek bir marka bulunduğunu belirten Çoban, Ozmo ile ihracata da aynı yıl başladıklarını söyledi. Çoban, “Disney ile çalışan bir ajans ile çalıştık. Ozo ve Ozli karakterleri ile tanıtıma başladık. Fark yaratma stratejimizi burada da uyguladık. Bu ürün dünyada elle yapılıyordu ve biz ilk kez makine ile yapmaya başladık. 2006’da çizgi film ile tanıtım kampanyasına başladık ve aynı yıl yüzde 25 pazar payına ulaştık” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri