Sultan Market iki önemli belge birden aldı

02 Şubat 2015 Pazartesi

Süpermarket anlayışını Kütahya’ya kazandıran ve yoluna Kütahya’da devam eden Sultan Market, ‘İSO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ ve ‘Helal Gıda’ belgelerini alarak gelişimini sürdürdü

sultan-market-iki-onemli-belge-birden-aldi

Sultan Market, ziyaretçilerine daha iyi hizmet sunabilmek adına yaptığı çalışmalara aldığı ‘İSO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ ve ‘Helal Gıda’ belgelerini de ekledi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Sultan Gıda AŞ Gıda Mühendisi ve Et Entegre Yöneticisi Emre Sirkeci, “Tesisimiz uzun süren çalışmalar sonunda “İSO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” ve “Helal Gıda” belgelerine layık görülmüştür. Bu kapsamda ‘’Parça Beyaz Et Ürünleri’’, ‘’Parça Kırmızı Et Ürünleri’’ ve ‘’Pastırma’’ ‘da Güvenilir Gıdalar Vakfı Güvencesinde Helal Gıda Belgesini almıştır. Parça beyaz et ve parça kırmızı et ürünleri için sahip olduğumuz Helal Gıda belgemiz için çalışmalarımız bitmemiş olup, kıyma köfte ve sucuk gibi diğer et ürünlerimiz içinde çalışmalarımız devam etmekte” dedi.

Genel işleyiş hakkında da bilgi veren Sirkeci “Mağazalarımızda yer alan et reyonlarımızda tüketicilerimize sunduğumuz ürünlerimiz, modern ve hijyenik et işleme tesislerimizde, Avrupa Birliği standartlarında, gıda mühendisi kontrolünde, eğitimli personellerce hazırlanıyor. Hazırlanan ürünlerimiz uygun koşullarda paketlenerek frigofirik araçlarımızla mağazalarımıza soğuk zincir kırılmadan sevk ediliyor” diye konuştu.

Ham madde teminini kendi çiftliklerinden elde ettiklerini açıklayan Sirkeci, sözlerine şöyle devam etti, “Tüketicilerimizin beğenisine sunduğumuz kırmızı et ürünlerimiz kendi üretim çiftliğimizde yetiştirdiğimiz ve çevre çiftliklerdeki müstahsillerden, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğüne kayıtlı olarak, veteriner hekim kontrolünde yetiştirdiğimiz büyük baş ve küçükbaş hayvanlarımızdan elde ediliyor. Bu sayede elde ettiğimiz büyük ve küçükbaş hayvanlar Kütahya Et Kombinasında veteriner hekim ve müşahit kontrolünde sağlık kontrolleri yapılarak İslami usullere uygun olarak kesiliyor. Beyaz et ürünlerimiz ise Helal Gıda, ISO 22000 ve ISO 9001 gibi kalite belgelerine sahip olan Türkiye’nin kabul görmüş büyük beyaz et üretim tesislerinden elde ediliyor.”

Sirkeci ayrıca, “Sıcaklık ve pH kontrolleri yapıldıktan sonra tesisimize kabul edilen karkas etler, gerekli hijyenik donanıma sahip eğitimli personel tarafından işlenmeye başlanıyor. Karkas etlerimiz kemik, kıkırdak ve sinir dokularından ayrıldıktan sonra farklı işleme bölgelerinde kıyma, köfte, sucuk, pastırma vb. gibi son ürün halini alıyor. Et işleme için kullanılacak baharatlar ve diğer katkılar özenle seçiliyor. Kastamonu’nun sarımsağı, Konya’nın kimyonu,  Kahramanmaraş’ın biberi, etimizle birleştiğinde ortaya doyumsuz bir lezzet çıkıyor. Aynı şekilde sıcaklık ve pH kontrolleriyle tesisimize kabul ettiğimiz beyaz et ürünleri eğitimli personel tarafından işlenip, paketlenip, etiketlenerek tüketime hazır hale getiriliyor ve aynı gün et reyonlarımızda yerini alıyor” açıklamalarında bulundu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri