Ülker, hisselerini devretti

11 Mart 2014 Salı

Yıldız Holding, Hero Gıda'daki yüzde 50 hissesinin diğer ortak Hero AG'ye devri için anlaşma imzaladı

ulker-hisselerini-devretti

Türkiye’nin ilk bebek maması üretim tesislerini kuran Yıldız Holding – Hero AG ortaklığı, 2003 yılından bu yana hizmet veriyordu. Anlaşma neticesinde Hero AG Hero Gıda’nın tamamının sahibi oldu, Yıldız Holding de Ülker Bebe bisküvisi markasını devraldı.

Yıldız Holding – Hero AG ortaklığı, Türkiye’de bebek beslenmesi konusunda önemli gelişmelere imza attı. Ankara’da kurulan iki fabrikada üretilen kavanoz ve kaşık mamaları, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine de ihraç edildi. Bundan sonra Hero Gıda, Hero AG çatısı altında üretime devam ederken, ürünlerin dağıtımını Yıldız Holding üstlenecek.

Yıldız Holding konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Bebek maması işini ortağımız Hero’ya devrettik. Yeni dönemde daha hızlı büyüyen ve belli ölçeğin üzerindeki işlerimize yoğunlaşacağız."

Hürriyet gazetesinde yer alan 11 Mart 2014 tarihli haberden alıntı yapılmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri