Uno 2018’de en büyük olmayı hedefliyor

14 Kasım 2013 Perşembe

Bu yılı, yüzde 55 büyüyerek 310 milyon lira ciro ile kapatacak olan UNO, 2018'de 1 milyar liralık ciro ile gıda alanında en büyük şirketler arasına girmeyi hedefliyor

uno-2018de-en-buyuk-olmayi-hedefliyor

Ülker markasını bünyesinde barındıran Yıldız Holding, 2008 yılında yüzde 50-50 ortaklığa gittiği UNO'da atağa kalkıyor. Ortaklık 2015 yılına kadar 5 yeni tesisin açılışını gerçekleştirecek. 90 milyon dolara mal olacak tesisler; İstanbul-Dudullu, İzmir, Antalya, Doğu Karadeniz ve Akdeniz bölgesinde yapılacak. Şirketin halen İstanbul'da iki, Ankara'da ise bir fabrikası bulunuyor.

Milyarderler kulübüne girecek
UNO, yeni dönem projelerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan UNO'nun yönetici ortağı Federico Caruncho, ortaklık sonrası UNO'nun büyüme performansının arttığına dikkat çekti. 2012 yılında 201 milyon liralık bir şirket olduklarını ve bu yılı yüzde 55 büyümeyle 310 milyon lira ciroyla kapatacaklarını belirten Caruncho, 2018'de 1 milyar liralık ciroyla gıda alanında en büyük şirketler arasına girmek olduğunu belirtti.

Hedef daha hızlı büyüme
Yıldız Holding bir süre önce UNO'daki payını da yüzde 60'a çıkardı. Caruncho'nun yüzde 10 hissesini daha bünyelerine kattıklarını söyleyen Yıldız Holding Mali İşler Başkanı Cem Karakaş, bu suretle şirketi daha hızlı büyütme hedefinde olduklarını kaydetti.

Dosu Maya satılacak
Yıldız Holding Mali İşler Başkanı Karataş, holdingin gıda sektöründeki iştiraki Dosu Maya'nın satışı için görüştüklerini söyledi.

Karataş, yaptığı açıklamada "Dosu için bir satış süreci var. Şirketin tamamını satmayı planlıyoruz. Stratejik yatırımcılarla görüşme halindeyiz" dedi.

Hasip Gençer, yola Komşufırın'la devam edecek
Türkiye'de ambalajlı ekmek üretimini başlatan UNO kurucusu Hasip Gençer, yoluna komşu fırındaki hisseleriyle devam edecek. Gençer, UNO'daki hisselerini Yıldız Holding'e devretmesiyle Yıldız Holding yüzde 60’la UNO'nun büyük ortağı oldu. Vedanta Equity'nin sahibi Federico Caruncho’sa şirketin yüzde 40 hisselerini elinde bulunduruyor. Gençer, UNO'daki hisselerini devretmesiyle ilgili Yıldız Holding adına cevap vermek istemediğini açıkladı.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri