Yıldız Holding’e Japon ortak

09 Ekim 2012 Salı

Yıldız Holding’in makarna üretim şirketi Bellini Gıda’nın yüzde 50’sine ortak olan Japon Nissin Foods Holdings, resmi anlaşmayı İstanbul’da imzaladı

yildiz-holdinge-japon-ortak

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Nissin Foods Holdings CEO’su Koki Ando’nun imzaladığı ortaklık anlaşması ile Nissin Yıldız Gıda Sanayi resmi olarak faaliyetlerine başlamış oldu. Bu ortaklık, Yıldız Holding’in 10’uncu global ortaklığı olma özelliğini de taşıyor. Japonya kökenli Nissin Foods Holdings’in Yıldız Holding’in makarna üretiminden sorumlu şirketi Bellini Gıda’ya yüzde 50 ortaklığı dün itibariyle resmiyet kazandı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ile Nissin Foods Holdings CEO’su Koki Ando, iki grubun ortaklığını resmileştiren son imzayı İstanbul’da attı.
Yıldız Holding’in genel merkezinde düzenlenen imza töreni ile Orta Doğu ve Afrika pazarlarına da açılmayı hedefleyen Nissin Foods, Bellini Gıda’nın yüzde 50’sine 23,5 milyon dolar karşılığında ortak oldu.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ortaklıkla ilgili olarak, “Hedefimiz, Japonya’dan makarna getirip Türkiye pazarında satmak değil. Türkiye’de çok iyi makarna markaları var zaten. Hedefimiz, sağlam bir güç birliği ile Türkiye’de üretip, hem Japonya’ya hem de Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika gibi yeni pazarlara açılmak” dedi.

İki şirketin benzer taraflarından birinin de markalarına verdikleri değer olduğuna işaret eden Nissin Foods Holding CEO’su Koki Ando ise, “Yıldız Holding’in birçok büyük markası var. Pek çok kategoride lider. Sadece Türkiye’de değil, bölgesindeki ülkelerde de çok güçlü bir dağıtım ağı kurmuş. Bu da yeni kurulan şirketin en önemli avantajlarından biri” şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri