“Yılın Satın Alma Ödülü” Yıldız Holding’in

12 Kasım 2015 Perşembe

Türkiye’nin en prestijli finans ödül platformlarından Bonds&Loans 2015 ödülleri sahiplerini buldu. Yıldız Holding, United Biscuitssatın alımıyla Yılın M&A/Satın Alma Finansmanı Ödülü’ne layık görülürken, grup şirketlerinden Gözde Girişim de tahvil ihracıyla Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikinci oldu

yilin-satin-alma-odulu-yildiz-holdingin

Yerel piyasadaki finansal işlemleri değerlendiren, Türkiye’deki en önemli platformlardan Türkiye Bonds&Loans Ödülleri, dün akşam (11 Kasım) Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Yıldız Holding, Yılın M&A/Satın Alma Finansmanı -M&A/Acquisition Finance Deal of the Year kategorisinde ödüle layık görülürken, grup şirketlerinden Gözde Girişim de, Yılın Yerel Bono Anlaşması - Local Bond Dealof The Year kategorisinde ikinci oldu. United Biscuits ödülünü Yıldız Holding Global M&A ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurtaç Ziyal, Gözde Girişim’in ödülünüyse Gözde Girişim Genel Müdürü Mustafa Aydemir teslim aldı.


Bağımsız uzmanlardan oluşan büyük bir komitenin yanı sırageniş bir sektör kitlesi arasındada yapılan değerlendirme süreci bu yıl 4- 17 Ağustos günleri arasında gerçekleşti. 10 farklı kategoride 70’den fazla işlem ve 100 kurum başvuruda bulundu.


United Biscuits satın alımına Bonds&Loans Ödülü
United Biscuit s atın alımı dünyanın en önemli finans platformlarından EMEA Finance tarafından da geçtiğimiz Haziran ayında Yılın En İyi Satın Alma İşlemi Ödülü’ne layık görülmüştü. Uluslararası bu ödül sonrasında satın alım işlemi, Bonds&Loans Ödülü ile taçlanmış oldu. Yıldız Holding, Kasım 2014’te United Biscuits’i satın almış ve bu işlemle dünyanın üçüncü büyük bisküvi üreticisi konumuna yükselmişti. Blackstone ve PAI özel sermaye fonlarının sahip olduğu United Biscuits’in satın alınması sürecinde Yıldız Holding’e HSBC ve Ünlü&Co şirketleri aracılık etmiş; Deloitte, süreçte Yıldız Holding’e mali danışmanlık hizmeti vermişti.  Hukuk danışmanlığı görevini ise Linklaters üstlenmişti.


Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikincilik Gözde Girişim’in
Yıldız Holding grup şirketlerinden Gözde Girişim detahvil ihracı ile Boans&Loans Ödülleri’nde Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikinci oldu. Söz konusu işlem, Gözde Girişim'in yerel borç sermaye piyasalarında gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracı olarak 2014 yılında gerçekleşmişti. 2 yıl vadeli, 300 milyon lira olarak çıkılan ancak gelen talep üzerine 400 milyon TL olarak tamamlanan tahvil ihracı, bugüne kadarki en büyük şirket ihracı olarak kayıtlara geçmiş, tahviller, toplam 70'in üzerinde nitelikli ve profesyonel yatırımcı tarafından talep görmüştü. İşlemde aracılık görevini ise Ünlü&Co üstlenmişti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri