Gıdada Avrupa'nın en ucuz 15’inci ülkesiyiz

28 Haziran 2016 Salı

2015 yılı satın alma gücü paritesi sonuçları, Türkiye'nin gıda fiyatlarında Avrupa’nın en ucuz 15'inci ülkesi olduğunu gösterdi

gidada-avrupanin-en-ucuz-15inci-ulkesiyiz

 

Türkiye, 2015 yılı Satınalma Gücü Paritesi sonuçlarına göre gıda ve alkolsüz içeceklerde Avrupa'nın en ucuz 15’inci ülkesi oldu.


TÜİK'ten yapılan açıklamaya göre, karşılaştırmalarda, 28 Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke, İsviçre, İzlanda, Norveç, Türkiye, Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Arnavutluk ve Bosna-Hersek kapsandı.


Türkiye için 90 olan fiyat düzeyi endeksi, gıda ve alkolsüz içeceklerin AB ortalamasından yüzde 10 daha ucuz olduğunu ve Avrupa'da 100 avro karşılığı satın alınan aynı mal ve hizmet sepetinin, Türkiye’de 90 avro ile satın alınabileceğini gösterdi.

Gıda fiyatlarında Avrupa’nın en pahalı ülkesi İsviçre ile en ucuz ülkesi Makedonya arasında yaklaşık 3 kat fark bulunuyor.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri