Girişimci çocuklar Çocuk Meydanı’nda buluştu

26 Nisan 2013 Cuma

1’inci Çocuk Meydanı 23-24 Nisan günlerinde M1 Merkez Kartal Alışveriş Merkezi’nde yapıldı

girisimci-cocuklar-cocuk-meydaninda-bulustu

Çocukların çocuklara satış yaparken para kazanma deneyimini yaşatmayı ve sosyal sorumluluk bilinci aşılamayı hedefleyen özgün pazaryeri “1’inci Çocuk Meydanı”, M1 Merkez Kartal Alışveriş Merkezi’nde düzenlendi. Çocuk Meydanı’nda çocuklar kullanmadıkları oyuncaklarını, kitap, CD ve DVD'lerini başka çocuklarla paylaşma, satış yapma fırsatı buldu.

Bu yıl ilki yapılan aktivite kapsamında 23-24 Nisan günlerinde düzenlenen Çocuk Meydanı aktivitesi ve sosis balon, yüz boyama, tahta bacak, kağıt boyama, oyun hamuru, sihirbaz gösterileri, sürpriz ödüllü yarışmalar, tiyatro gösterisi, oyun alanları ve jonglör gösterileri  düzenlendi.   

Çocuklara paylaşımı aşılayarak hayatı deneyimleme fırsatı sunacak etkinliğe katılım için tek şartın ise her çocuğun kitabını/oyuncağını imkanı olmayan çocuklarla paylaşmak üzere Hediye Sandığı'na bağışlaması olan bu etkinlikte; Hediye Sandığı’nda toplanan bu kitaplar/oyuncaklar çocuklarla ilgili sivil toplum kuruluşlarına bağışlandı. Çocukların satıştan elde ettikleri kazanç da kendilerinin oldu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri