‘Gönlüm Hovarda’ Resim Sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde

13 Mart 2013 Çarşamba

Kendine özgü karışık tekniği ve insan öğesine ağırlık verdiği son dönem resimleri ile Toygun Orbay, Bodrum Nurol Sanat Galerisi’ne konuk oluyor

gonlum-hovarda-resim-sergisi-bodrum-nurol-sanat-galerisinde

 

“Resimlerinde insanlar niye hüzünlü ?” diye sorduklarında Orbay şöyle yanıtlıyor;  “Bilmem ki !... Ben onları hüzünlü çizmiyorum ama... Madem öyle, bu kez farklıolsun dedim. Yiyen, içen insanlar, Paris’te oturmaya doyamadığım kaldırım kahveleri, Londra’da birinden çıkıp birine girdiğim pub’lar, İstanbul dey- ince aklıma ilk gelen Nevizade, Edinbrough’da gece yarısını çok geçe, takım elbiseli adama kur yapan kırmızılı kadın, hepsini döktüm tuvale... Gönlümce…Hovardaca.”

Onbirinci kişisel sergisine bu nedenle “Gönlüm Hovarda” adını veren Toygun Orbay, aynı zamanda bir cerrah ve oyun yazarı. Orbay, 1956 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Fen Lisesi (1973) ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni (1979) bitirdi. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji (Beyin-Sinir Omurilik Cerrahisi) Anabilim Dalı’nda Profesör olarak sürdürdüğü görevinden 2007 yılında kendi isteği ile ayrıldı. Halen Ankara Güven Hastanesi Nöroşirürji Bölüm Başkanı olarak çalışıyor.

Toygun Orbay “Gönlüm Hovarda” Resim Sergisi,15 Mart- 6 Nisan günleri arasında, Pazartesi günleri hariç, her gün 12.00 – 20:00 saatleri arasında görülebilir, www.lebriz.com ve www.nurolsanat.com adreslerinde de izlenebilir.

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri