Google kendi mağazalarını açacak

19 Şubat 2013 Salı

Müşterilerini ürünleri ile buluşturmak için harekete geçen Google, kendi ürünlerini satacağı mağazaları açmak için harekete geçti. İlk etapta ABD’nin büyük şehirlerinde açılacak olan mağazaların yılsonuna yetişmesi bekleniyor

google-kendi-magazalarini-acacak

ABD’de ürünlerini online olarak satan ve diğer (online ve offline) mağazalara göre büyük fiyat avantajları sunan Google, bu avantajı ülke genelinde açacağı mağazalarda da sunmak istiyor. Bunun yanında şirket kullanıcıların satın almaya karar vermeden önce Google ürünlerini deneyimlemesini istiyor. 9to5Google’ın haberine göre yılsonuna kadar açılması planlanan Google Store’larda sadece Google imzalı ürünler satılacak. Nexus serisinden tablet ve akıllı telefonların dışında Google’ın Chromebook isimli ekonomik diz üstü bilgisayarları da bulunuyor.

Önemli rakipleri var
Google’ın cihaz tarafındaki en büyük rakiplerinden Apple ve Microsoft ülke genelinde geniş bir mağaza ağına sahip. Apple’ın bu yıl içerisinde Türkiye’deki ilk mağazasını da açması bekleniyor. Apple kadar çok olmasa da Google’ın bir mağazayı dolduracak kadar ürünü bulunuyor. Nexus serisinden iki tablet ve (eski ürünler haricinde) bir akıllı telefonu bulunan şirket Chromebook markasını da ekleyerek Google şıklığında sade mağazalar ile müşterilerinin karşısına çıkacak. Bunun yanında Apple mağazalarında olduğu gibi destekleyici yan ürünlerin de satılması planlanıyor.

Google’ın hali hazırda ABD’de Best Buy, Birleşik Krallık’ta PCWorld/Dixon mağazalarında özel bölümleri bulunuyor. Ancak uzmanlar tarafından Chromebook’un tanıtıldığı bu mağazalarda satış gerçekleşmiyor.

Kaynak: sosyalmedya.coGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri