Gözde Girişim’de atama

11 Kasım 2013 Pazartesi

Gözde Girişim'in, Genel Müdür Atilla Kurama'nın emekli olmasıyla birlikte boşalan koltuğuna Doktor Cem Karakaş geçti

gozde-girisimde-atama

Yıldız Holding’in, gıda dışında kalan işlerinin toplandığı Gözde Girişim'in Murahhas Azalığına Doktor Cem Karakaş getirildi.

Gözde Girişim'in Genel Müdürlüğü görevini kurulduğu günden bu yana devam ettiren Atilla Kurama emekli oldu. Gözde’nin direksiyonuna Yıldız Holding Mali İşler Başkanlığı’nı da yürüten Dr. Cem Karakaş geçti.

Murahhas Aza olarak Gözde’ye katılan Karakaş, grubun yapacağı gıda dışı yatırımları yönetmekten de sorumlu olacak.

Murahhas Aza olarak Gözde’nin yatırımlarına yön verecek olan Karakaş, yeni görevi ile ilgili olarak şunları söyledi, “Gıda dışı yatırımlardan birinci beklentimiz, nispeten süratli geri dönüş ve yüksek finansal getiridir. Bu anlamda gıda dışı yatırımlarımızı daha ziyade finansal yatırımlar olarak görmek mümkün. Bununla beraber, gıda dışı yatırımları yaparken, Yıldız Holding'in uzun yıllar süresince geliştirdiği stratejik üstünlükleri, bilgi birikimini ve uzman kaynakları verimli biçimde kullanmayı prensip olarak benimsedik.”

Aktif büyüklüğü 1.5 milyar liranın üzerinde bulunan Gözde’nin ilk dikkat çeken yatırımı Şok satın alımı oldu. Ağustos 2011’de Gözde bünyesine katılan Şok’un bugün itibariyle 2 bin 300 mağazası bulunuyor. Şok’un yüzde 39’u Gözde’nin portföyünde bulunuyor. Mayıs 2012’de Türkiye’nin önemli madencilik yatırımlarından biri olan Kümaş’ın yüzde 51 hissesini satın alan Gözde, Eylül 2012’de yine Türkiye’nin ilk sanayi şirketlerinden biri olan Makine Takım’ına yüzde 30,59 oranında ortak oldu.

Şirketin bir başka önemli yatırımı ise Mayıs 2013’te gerçekleşti. Derby traş bıçakları ve Tokai çakmaklarının üreticisi Azmüsebat şirketine yüzde 48,81 oranında ortak olan Gözde’nin diğer yatırımları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası (yüzde 11,57), Alartes Enerji (yüzde 51) ve dondurulmuş gıda yatırımcısı Karma Tarım (yüzde 99,9) şirketleri bulunuyor.

Kaynak: Dünya


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri