Güleç Kimya'ya yeni Genel Müdür

23 Mayıs 2013 Perşembe

Perakende sektörünün tanınmış isimlerinden Necmettin Kuru, endüstriyel ve ev tipi temizlik ürünleri, oto grubu ürünleri, kişisel temizlik ve kozmetik ürünleri üretimi yapan Güleç Kimya’nın Genel Müdürlük görevine getirildi

gulec-kimyaya-yeni-genel-mudur

Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

1967 Kütahya/Tavşanlı doğumlu olan Necmettin Kuru, Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Perakende sektöründeki iş hayatına Yimpaş Mağazalar Grubu’nda başlayan Kuru, 13 yıl boyunca farklı görevlerde bulunduktan sonra, firmadan Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak 2004 yılında ayrıldı. Daha sonra Bursa Şaypa Marketleri Genel Müdürlüğü, Kiler Marketleri Genel Müdür Yardımcılığı, Alman Markası Mitterteich (Kütahya) Porselen Türkiye Pazarlama Müdürlüğü, HADİM Alışveriş Merkezleri Yönetim Danışmanlığı, HMN Gıda Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Kuru, Mayıs 2013’ten bu yana ise Güleç Kimya’nın Genel Müdürlük görevini sürdürüyor.

2007 yılından bu yana perakende sektörü ağırlıklı olmak üzere çeşitli kurum ve şirketlere yönetim ve pazarlama üzerine (kurumsallaşma, reorganizasyon, stratejik büyüme, mağazacılık, satış, pazarlama, sistem kurma ve yönetme, CRM ve müşteri kart projeleri, müşteri ilişkileri, kişisel pazarlama, kurum içi yönetici ve personel eğitimleri, açılış ve çekiliş organizasyonları, et entegre tesisi kurmak ve işletmeciliği gibi konularda) danışmanlık hizmetleri ve eğitimler veriyor. Kuru’nun CRM ve müşteri sadakat kartları üzerine 2 tanesi ödüllü sosyal sorumluluk projesi olmak üzere, bitirilmiş 5 tane projesi bulunuyor. Kuru, evli ve 3 kızı var.

1970’li yıllarda farklı ürünlerde ilk üretimlerine başlayan Güleç Kimya, 1985 yılında fabrikalaşma süreciyle birlikte tamamen kimya sektörüne yöneldi. Şu anda 6 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikada sanayi tipi endüstriyel temizlik ürünleri, ev tipi temizlik ürünleri, oto grubu ürünleri, kişisel temizlik ve kozmetik ürünleri olarak üretim yapılıyor.

Ayrıca Özdilek Marketleri, Hadim Alışveriş Merkezleri gibi ulusal ve yerel marketlere kendi markalarıyla PL üretimi yapıyor. Güleç Kimya, Aspirin isimli, hemen hemen her türlü genel temizlikte kullanılabilen ürününü ilk defa geliştiren ve tescil ettiren firma... Başta Güleç markalı ürünler olmak üzere Aspirin, Ailem, Pendy gibi farklı markalarla CarrefourSA, Adese, Özdilek, BİM gibi ulusal ve pek çok yerel zincir markette yer alıyor. Güleç Kimya, bugüne kadar 12 farklı ülkeye ihracat yaptı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri