Gümüş Su, ulusal pazara girdi

28 Eylül 2012 Cuma

Bursa’nın yerel markası Gümüş Su, yenilenen yüzüyle ulusal pazara açıldı. Gümüş Memba Suyu Dağıtım ve Pazarlama AŞ kurucu ortağı Gökay Gecebeği, “30 milyon TL’lik yatırımla fabrikamızı faaliyete geçirdik ve hijyende çıtayı yükselttik. Çünkü biz, suyu önce kendimiz için ürettiğimizin bilincindeyiz” diye konuştu

gumus-su-ulusal-pazara-girdi

Türkiye’nin ilk ambalajlı su üreticilerinden Bursa’nın yerel markası Gümüş Su, yeni yatırım hamlesiyle ulusal pazara açıldı. Türkiye’de yakın zamanda yaşanan su krizinin hemen ardından Gümüş’ün pazara cesurca giriş yaptığını söyleyen Gümüş Su kurucu ortağı Gökay Gecebeği, “Gümüş, ilk olarak en büyük 6 ilimizdeki tüketicilerle buluşmaya başladı. Çok kısa bir süre içinde Ankara ve Adana’da da satışlarımız başlayacak. Suyumuzun tadı ve ambalajlanma esnasındaki titizliğimizin dışında bizi rakiplerimizden farklı kılan en önemli özelliğimiz ise, suyumuzu kendimizin dağıtıyor olmamız. Yani Gümüş, kaynağından çıkıp, evlerinize girene dek bizim sorumluluğumuz ve denetimimizde bulunuyor. Hijyende çıtayı yükselttik. Çünkü biz, suyu önce kendimiz için ürettiğimizin bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

Gecebeği sözlerini şöyle sürdürdü: “30 milyon TL’lik yatırımla fabrikamızı faaliyete geçirdik. Faaliyete geçirdiğimiz ve 150 kişi istihdam ettiğimiz fabrikamızda yürürlükte olan tüm yasal şartlar sağlanmış, hijyenik olarak tüm gereklilikler yerine getirilmiş olarak, ISO 22000-FSSC ve ISO 9001 standartlarıyla üretim yapmaktayız.”

3,5 milyar dolarlık pazar hacmi
Gümüş Memba Suyu’nun diğer kurucu ortağı Ercan Bayraktar ise, son 10 yılda bireylerin değişen tüketim alışkanlıklarına da paralel olarak, şişelenmiş su sektörünün ciddi bir büyüme kaydettiğini belirtti. Bayraktar, “Dünyada giderek büyüyen şişelenmiş su pazarı, şimdiden petrolün yerini alacağı söylenen bir ticaret hacmine sahip. Bu nedenle su ile ilgili uluslararası ekonomi literatüründe “mavi altın” ifadesi kullanılıyor. Sektör, yıllık yüzde 15 büyüme oranıyla en hızlı gelişen pazarların başında geliyor. Yapılan araştırmalar, dünya çapında şişelenmiş su tüketim miktarının 53 milyar galon olduğu gösteriyor. Türkiye’de ise 2011 yılında su üretimi 9,3 milyar litreye, pazar hacmi 3,5 milyar dolara ulaştı. Kişi başına su tüketimi ise aynı dönemde 135 litre seviyelerine geldi.”

Gümüş’den sektörde bir ilk: 3 litrelik kulpsuz cam şişe
Gümüş, 19 Litre polikarbonat damacana ve 0,5, 1,5, 5 ve 10 Litre pet ürünlerin yanında 3 Litrelik yeni nesil cam şişeleri de piyasaya sürerek bir ilke imza attı. Dörtlü kasalarda satılacak olan bu şişelerin daha iyi yıkanması için ağzı geniş ve kulpsuz olarak tasarlandı. Gümüş, taşıma ve dökmede kullanım kolaylığı yaratmak için bizzat 3 litrelik cam şişe için özel bir taşıma aparatı da dizayn ettirdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri