Anadolu Grubu’ndan küresel rekabette büyük adım

03 Mart 2015 Salı

Anadolu Grubu bünyesinde kurulan AG Akademi, liderlik eğitimlerinin ilk ayağı olan ‘Leader’s Touch’ lider gelişim programını başlattı

anadolu-grubundan-kuresel-rekabette-buyuk-adim

Anadolu Grubu’nun küresel rekabete hazır liderler yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği Leader’s Touch liderlik gelişim programı kapsamında ilk eğitimler gerçekleştirildi.

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, eğitimin açılışında yaptığı konuşmada, amaçlarının hızla değişen küresel rekabet koşullarına hâkim liderler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Leader’s Touch Liderlik Programı’nın açılışında, Anadolu Grubu üst düzey yöneticilerine eğitim veren dünyaca ünlü liderlik gurusu Robin Sharma “Bana göre, liderlik etmek hizmet etmektir.” diye konuştu.

Eğitim programının açılışına katılan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Dünyanın 18 ülkesinde ve 10 ayrı sektörde çalışanlara sahip olan bir grup olarak, küresel rekabette bizi belirlediğimiz hedeflere taşıyacak yöneticilere sahip olmayı çok önemsiyoruz. Yöneticilerimize bu bakış açısını kazandırmak üzere Grubumuzun ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen 'Leader's Touch' Projesi’ni hayata geçirdik. Yöneticilerimizi en modern yönetim bilgileriyle donatacak, dünyanın en etkili kanaat önderleriyle buluşturacağız. Sonuçta, her geçen gün zorlaşan çevre faktörlerine çabuk adapte olan, Grubumuzun belirlediği hedeflere ve başarılı iş sonuçlarına ulaşabilecek yetkinlikte bir organizasyon yaratmayı hedefliyoruz.” dedi.    

Yükselmek için hizmet etmek gerek
Leader’s Touch Liderlik Programı’nın onur konuğu, dünya çapında ‘en çok satanlar’ listesinin uzun süre zirvesinde kalan Ferrari’sini Satan Bilge kitabının yazarı, dünya çapında ünlü liderlik gurusu Robin Sharma idi. Sharma, “Liderlik etmek, hizmet etmektir. İşte ve hayatta gerçekten yükselmek için, mümkün olduğu kadar çok sayıda insana mümkün olduğu kadar çok değer vermeye odaklanmanın işin püf noktası olduğunu düşünüyorum” dedi. Teknolojinin liderlerin efendisi olmaması gerektiğini belirten Sharma, “Son derece seçici olun. Her sosyal platformda bulunmak, her telefona cevap vermek ve her buluşmayı kabul etmek zorunda değilsiniz. Kusursuz bir şekilde uyguladığınız takdirde sizi zirveye taşıyacak birkaç önceliği bilmeniz yeterli.  Özel hayatınızda gerçekten uyum sağlayın, ailenize daha fazla zaman ayırın, her gün okumaya veya günlük tutmaya zaman ayırın ve kendinize sessizlik için biraz zaman ayırın. ” diye konuştu.

Eğitimler kapsamında ayrıca, liderlik özellik ve becerilerini geliştirmede uzmanlaşan Boston merkezli Linkage’ın Kurucu ve CEO’su Phil Harkins ile İngiliz A&DC Kurucu ve CEO’su Nigel Povah, ilham verici konuşmaları ve gerçekleştirdikleri atölye çalışmalarıyla, Anadolu Grubu üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi.

Anadolu Grubu şirketlerinde 3 farklı yönetim kademesi için tasarlanan Leader’s Touch Liderlik Programı, ilgili kademelerdeki yöneticilerin liderlik becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Uzun soluklu olan bu eğitim programını, önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde tüm Anadolu Grubu yöneticilerinin tamamlaması planlanıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri