“AVM’ler, Ulus esnafına havlu attırdı”

29 Ocak 2014 Çarşamba

Ankara Elektronikçiler Meslek Odası Yönetim Kurulu üyesi Metin Çelik, “Kentin önemli bir merkezi olan Ulus semti ve çevresinde sosyo-ekonomik yaşam can çekişiyor” dedi

avmler-ulus-esnafina-havlu-attirdi

Çelik, “Ankaralı vatandaşların göz bebeği olan Ulus semti esnafları havlu atmaya başladı. Vatandaşların birçok işini görebildiği, ucuz ve kaliteli malların satıldığı ulus esnafı çok dertli. Rüzgarlı Sokak, Posta Caddesi, Sanayi Caddesi, Konya Sokak, Ulus Hali ve çevresinde bulunan esnaflar Ulus’a kimsenin çıkmaması sonucunda kepenk kapatmaya başlayacak. Zamanında hava paraları ile devir yapılan iş yerleri artık siftahsız kapatmaya başladı” ifadelerini kullandı.

“Sorunları çözecek yetkili arıyoruz”
Başkentte günden güne artan AVM’lerin Ulus esnafını etkilediğini söyleyen Çelik, “İnsanlarımızın modern ve güvenli ortamlarda alış veriş yapmasının arkasındayım. Ama Ankara’da çok fazla AVM açılıyor. Hepsi birbirinin fotokopisi gibi, aynı marketlerden oluşan çarşılar halinde tüketicinin önüne çıkıyor. Tüketiciye pahalı ürün satmanın teşvik edildiği bir yapı oluşturuldu. Kredi kartı mağdurları yaratıldı. Krizin etkilerini bütün sektörler yaşadı. Yaşamaya da devam ediyor” dedi.

Çelik, AVM’ler karşısında haksız rekabete uğradıklarını belirterek, Ulus’ta bulunan esnafların üvey evlat muamelesi gördüklerini, esnaflarımızın sorunları çözecek bir yetkili aradıklarını söyledi.

Kaynak: İsmail Serçe / HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri