Ferit Şahenk’ten yeni restoran yatırımı geliyor

27 Eylül 2016 Salı

Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Grubu’nun yeme- içme sektöründeki faaliyetlerini yürüten şirketi D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) yeni konseptleri Türkiye’ye getirmeye devam ediyor

ferit-sahenkten-yeni-restoran-yatirimi-geliyor

Kısa süre önce Ortaköy’deki Zuma’yı İstinyePark’a taşıyan D.ream’in Zuma’nın yerine Il Riccio’yu açacağı söyleniyordu, ancak D.ream deniz ürünleri restoranı olarak açılanbalık restoranlarından çok farklı bir restoranda karar kıldı. Restoranın adı Capricorn (Oğlak Burcu).


Ferit Şahenk de 1 Ocak 1963 doğumlu, yani Oğlak Burcu. Akdeniz deniz ürünleri restoranı olarak tanıtılan Capricorn her biri özel reçetelerle hazırlanan lezzetleri sunacak. Capricorn’un ekibinin başında Executive Şef Mehmet Fehmi Samancı ve  Şef Giuseppe Palmieri  bulunuyor. 300 kişilik restoran haftanın 7 günü açık olacak. Restoranın mönüsünde  istiridye, istakoz, midye, karides ve ahtapotla hazırlanan farklı alternatifler var.  Buzda istiridye, buharda Midye Kaserol gibi Türkiye’de çok da kolay bulunmayan lezzetler Capricorn’da olacak. Diğer taraftan Ferit Şahenk’in dünyaca ünlü Meksikalı restoran zinciri Cantina Laredo’yu da Türkiye’ye getireceği belirtiliyor.


ABD merkezli Consolidated Restaurant Operations bünyesindeki Cantina Laredo için de anlaşma sağlayan D.ream, bu restoranın ilk şubesini de İstanbul’da açacak.


Bu haber Hürriyet’te yayınlanan Elif Ergu’nun özel haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri