Mobilin lideri değişmiyor

30 Eylül 2015 Çarşamba

Cep telefonu ve akıllı telefon pazarı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre markaların dağılımı ortaya çıktı

mobilin-lideri-degismiyor

Mobil sektör oldukça rekabetli bir alan. Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar oldukça büyük bir pazar. Peki, ama hangi marka dünyanın neresinde popüler? Counterpoint Research isimli araştırma şirketinin bu soruya bir cevap aradı ve bazı sonuçlara ulaştı. 2015 yılının ikinci çeyreğine göre grafik haline getirilen sonuçlar şaşırtıcı.

Son dönemlerde Samsung’a ilişkin kötü haberler sıkça gündeme geliyor. Ancak daha büyük resme baktığımızda Samsung’un durumunun çok kötü olmadığını görüyoruz. Samsung, amiral gemisi cihazlarda liderliğe oturmak istiyor ancak başaramıyor. Fakat firmayı ayakta tutan giriş ve orta segmentte yer alan cihazlar.

Pazar payına göre baktığımızda Samsung, yüzde 19’luk pay ile mobil sektörün lideri. İkinci sırada yüzde 10 ile Apple yer alıyor. Daha sonra yüzde 7 ile Huawei, yüzde 6 ile Nokia listeye devam ediyor. LG, Lenovo ve ZTE gibi firmalar her biri yüzde 4’lük pazar payı ile listede daha aşağılarda yer alıyor.

 

Bu haber 30 Eylül günü Cumhuriyet gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri