Okul sütü içen 18 öğrenci hastanelik oldu

29 Mart 2013 Cuma

Sarıyer’de bir ilköğretim okulunda dağıtılan okul sütünden içtikten sonra rahatsızlanan 18 öğrenci hastaneye kaldırıldı

okul-sutu-icen-18-ogrenci-hastanelik-oldu

Çayırbaşı Atatürk İlköğretim Okulu'nda okuyan 18 öğrenci, Türkiye genelinde ilköğretim okullarında ücretsiz olarak dağıtılan okul sütünden içtikten sonra rahatsızlanarak ambulanslarla Sarıyer Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çocuklarının rahatsızlandığını öğrenen veliler hastaneye akın etti. Sütten rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan öğrencilere ilk müdahaleler yapılarak müşahede altına alındı.

Okulda verilen sütten içtikten sonra rahatsızlandığını belirten 5’inci sınıf öğrencisi Türkan Sabırlıoğlu, “Bir mide bulantısı geldi. Baş ağrısı, kusamadım. Karnım çok ağrıyordu. 18 arkadaşım böyle oldu. Bizi ambulanslarla buraya getirdiler” dedi.

Müşahede altında tutulan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Öğrencilerin, tedbir amaçlı olarak bir süre daha hastanede tutulacağı ve ardından taburcu edileceği ifade edildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Kaynak: Sabah



Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri