Okul sütünde önemli açıklama

08 Şubat 2013 Cuma

11 Şubat’ta başlayacak Okul Sütü Programı kapsamında Ulusal Süt Konseyi Başkanı Okul Sütü dağıtımı yapacak süt üreticileri ile birlikte bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Üreticiler, okul sütünün market reyonlarından güvenle satın alınan sütlerden hiçbir farkının olmadığını, okullara sağlık açısından tam güvenilir uzun ömürlü sütün dağıtılacağını belirtti

okul-sutunde-onemli-aciklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Ulusal Süt Konseyi’nin desteğiyle yürütülen Okul Sütü Programı kapsamında okullara süt dağıtımı yapacak firmalar kamuoyu bilgilendirme toplantısı düzenlediler. Toplantıya Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Hasan Tolgar, Ak Gıda Süt Alım ve Kalite Direktörü Halil Çukutli ve Ar-Ge Direktörü Ali Ulvi Akyürek, Sek Süt İşletmeleri Grup Yöneticisi Murat Hocalar, Danone Tikveşli Kurumsal İlişkiler Direktörü Adnan Çavuş, Aynes Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özkan ve Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Muhittin Özder katıldı.

Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı, Okul Sütü Programı’nın 30 bin 752 okulda uygulanacağını ve 6 milyon 290 bin 977 öğrenciye toplam 60 bin ton süt dağıtılacağını söyledi. Okul Sütü Programı’nın Türkiye'nin en büyük sosyal fayda projelerinin arasında yer aldığını belirten Çallı, “çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine yapacağımız bu katkı, ülkemizin geleceğine de yapılan bir yatırım olacak” dedi.

Okul sütleri önde gelen süt üreticileri tarafından üretiliyor
Türkiye’nin önde gelen süt üreticilerinin katıldığı toplantıda, okul sütünün dünyada kullanılmakta olan en ileri teknoloji ile üretilen ve ambalajlanan, sağlık açısından tümüyle güvenli olan uzun ömürlü süt olduğu belirtildi. Harun Çallı, “Okul sütünün market reyonlarından güvenle satın aldığınız sütlerden hiçbir farkı bulunmuyor. Sütlerimiz okullara dağıtılmadan önce ayrıca kontrolden geçiriliyor” dedi. Dağıtımın, sütlerin okullara ulaştırılması ile ilgili planlama ve sütün korunmasına ilişkin her ayrıntı göz önünde bulundurularak yapılacağını kaydeden Çallı, programın her aşamasının kontrol altında olduğunu ve bunun için son derece titiz, duyarlı ve özverili bir şekilde çalışıldığını sözlerine ekledi.

Haftada 3 gün
Program çerçevesinde çocuklara haftada 3 gün dağıtılacak sütlerin yanı sıra sütün faydası konusunda çocukları, öğretmenleri ve aileleri bilgilendirici eğitim ve iletişim çalışmaları da yürütülecek. Bu bağlamda Türkiye genelinde programdan sorumlu kamu personeline ve öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri düzenlenerek eğitici materyaller dağıtılıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri