Satın alma gerçekleşti

23 Ekim 2013 Çarşamba

Boyner, YKM'nin geri kalan yüzde 37'lik hissesini ve marka haklarının bakiye yüzde 50'sini toplam 100 milyon TL karşılığında satın alarak, şirketin ve markaların yüzde 100'üne sahip oldu

satin-alma-gerceklesti

Boyner Büyük Mağazacılık, YKM'nin geri kalan yüzde 37'lik hissesini ve marka haklarının bakiye yüzde 50'sini toplam 100 milyon TL karşılığında satın alarak, şirketin ve markaların yüzde 100'üne sahip oldu.

Geçtiğimiz yıl YKM'nin çoğunluk hissesini satın alan, Boyner Büyük Mağazacılık AŞ, şirketin geri kalan yüzde 37'lik hissesini ve marka haklarının bakiye yüzde 50'sini 100 milyon TL karşılığında satın aldı. Bu işlemin ardından, YKM hisselerinin tamamı Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.'ye geçti.

Konuyla ilgili bilgi veren Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, "Söz konusu satın almanın, tüm taraflar için mutlu ve huzurlu bir formül olduğunu düşünüyorum. YKM, köklü geçmişi, yıllara dayanan tecrübesi ve ülke genelindeki yaygınlığı ile Türk perakende sektörünün en değerli markaları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz son bir yılda da Boyner Büyük Mağazacılık ve YKM'nin, birbirini kusursuz bir şekilde tamamladığını gördük, Konsolide yılsonu cirosu 1,5 milyar TL'ye yaklaşacak bu dev şirketin önümüzdeki dönemde de müthiş sonuçlara ulaşacağına inanıyorum. Bu sinerjiden en kazançlı çıkan ise 'koşulsuz müşteri mutluluğu' anlayışıyla hizmet vermeye devam edeceğimiz müşterilerimiz olacak" dedi.      

Boyner Büyük Mağazacılık AŞ, YKM'nin yüzde 63 oranındaki hissesini Şubat 2012'de satın almış, söz konusu işlem Ağustos 2012'de Rekabet Kurumu tarafından onaylanmıştı. Boyner Grup Mayıs ayında da Boyner Büyük Mağazacılık AŞ'nin yüzde 30,05 oranındaki hissesinin Citi Venture Capital International'ın bir kuruluşu olan Fennella Sarl'den satın alındığını duyurmuş,  ardından mevzuata uygun olarak halka açık hisselerine de çağrıda bulunarak, Boyner Büyük Mağazacılık AŞ'deki payını yüzde 96,5'e çıkarmıştı.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri