Sektör başkanları Sultanahmet saldırısına tepki gösterdi

13 Ocak 2016 Çarşamba

Kaoslarla geçen 2015’i daha yeni geride bıraktığımız şu günlerde ülkemiz Sultanahmet’te gerçekleşen canlı bomba patlamasıyla yeniden sarsıldı. Konuyla ilgili olarak perakende sektöründen önemli isimler de açıklamalar yaptı, işte sektörün başkanlarından terör eylemine yönelik açıklamalar

sektor-baskanlari-sultanahmet-saldirisina-tepki-gosterdi

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi

Hedef Türkiye’nin turizmini sabote etmek
“Türkiye’nin turizm merkezlerinden Sultanahmet’teki menfur saldırıyı nefretle kınıyorum. Bu tür eylemlerin bizleri yıldıramayacağının bilinmesi gerekiyor. Eylem için, turistlerin İstanbul’daki en önemli uğrak noktası olan Sultanahmet’in seçilmesi, yabancıların Türkiye’ye gelmesini engellemeyi amaçladığını gösteriyor. Burada açık bir şekilde Türkiye’nin imajını sarsarak turizmini sabote etmek istedikleri anlaşılıyor. Ancak bunu hiçbir zaman gerçekleştiremeyecekler.”


Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo

Tepkimizi normal hayatımızı sürdürerek vereceğiz
“Ülkemizin dünyaya açılan yüzü Türk markaları olarak Sultanahmet Meydanı’ndaki saldırıyı lanetliyoruz. Bu tehdide en etkili yanıtı normal hayatımızı sürdürerek vereceğimize inanıyorum. Bugün cesaretimizi göstermenin en iyi yolu gündelik hayatımızı savunabilmemizdir. Hangi hedefe hizmet ederse etsin terör örgütlerinin oyununa gelmeyeceğiz. Asla ve hiçbir koşulda normalleşmekten taviz vermeyeceğiz.
Perakende markalarının görevi yaşamımızı renklendirmek ve canlılığını korumaktır. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Terör dünyanın hiçbir noktasında kazanamadığı gibi Türkiye’de de umduğunu bulamayacak.”


Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin

Ortadoğu’nun şiddet batağına sürüklenmeyeceğiz
“Sultanahmet’te ülkemizin birliğini ve turizmini hedef alan menfur saldırının şoku ve derin üzüntüsü içindeyiz.  Birlik ve beraberliğimize kast eden bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bugün yüreğimiz yitirdiğimiz canlar için sızlıyor. Türkiye’yi Ortadoğu’nun şiddet batağına çekmek isteyenlerin oyununa gelmeyeceğiz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde daha çok kenetleneceğiz.”

 

 


Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı (TGSD) Şeref Fayat

Terör odaklarına hak ettikleri cezanın verileceğine inanıyoruz
“Türkiye turizminin kalbindeki terör saldırısını lanetliyoruz. Ülkemiz dışından gelen bu saldırıların engellenmesi için çok daha etkin önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bir yandan birliğimizi öte yandan ekonomimizi vurmaya çalışan bu saldırılara hak ettiği cevabın verileceğine inanıyoruz. Türkiye’nin güvenlik sorunu varmış gibi göstermek isteyenlerin çabalarını daha çok üreterek ve dayanışmamızı güçlendirerek boşa çıkaracağız.”

 

 


Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim

Türkiye Cumhuriyeti birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edecek
“İstanbul’da gerçekleştirilen hain saldırıyı kınıyor, terörü lanetliyoruz. Türkiye’nin huzur ve barış içinde yaşamasından duydukları rahatsızlığı bu tür alçak eylemlerle gösteren terör unsurları ve destekçileri çok iyi bilmeliler ki, bu ülkenin tek ve gerçek sahipleri olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yüzyıllardır olduğu gibi, bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceklerdir. Demokratik ve ekonomik hedeflerine emin adımlarla ilerlemekte olan ülkemizi durdurabileceklerini düşünen hainlere, bu çabalarının beyhude olduğunu genç iş insanları olarak bir kez daha hatırlatırız.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri